İnsanlık Hali

Only Human

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

İnsanlık Hali
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 4.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (62 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Yahudi bir ailenin kızı olan Leni, nişanlısı Rafi' yi ailesi ile tanıştırmak için onu akşam yemeğine davet eder. Araları günden güne açılan bir anne baba, dansözlük yapan çılgın bir abla, koyu bir Ortodoks olan evin oğlu, bıçağı parmaklarının arasında gezdiren kör bir büyükbaba ve bunların arasında kalmış, normal denilen vasıflara sahip Leni, Rafi' yi evine davet ederken bu çılgınları hesaba katmış mıydı, gecenin ilerleyen saatlerinde anlaşılıyor.

Ailenin gözüne girmek için, yemek hazırlıklarına yardım eden Rafi, donarak koca bir buz kalıbına dönmüş çorbayı elinden düşürür. Kayan buz kalıbı camdan fırlar ve yoldan geçen birisinin kafasına isabet eder. Paniğe kapılan Rafi' yi, Leni sakinleştirir ve öldüğünü düşündükleri adam için bir ambulans çağırırlar. Hiç birşey olmamış gibi ambulansın siren sesleri eşliğinde yemeklerine devam ederler. Ama Rafi'nin içi hiç de rahat değildir. Çünkü yemek sırasında kafasını kaldırdığında duvarda asılı bir resmin, az önceki adama ne kadar da çok benzediğini fark eder. Bu resmin sahibi de müstakbel kayınpederidir…

Komik olayların arka arkaya yaşandığı film aynı zamanda bir aile filmi olmasıyla da dikkat çekiyor. Senarist ve yönetmenin karı-koca olması, filmde aile içindeki ilişkilerin bu denli iyi işlenmesinin sebeplerinden biri gibi.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • güzel sıcak canlı bi filmin ailevi halleri(geniş aile)ii anlatıyo..burdaki yorumların referans olmasına izin vermeyin derim..

  • bence çok gereksiz bi film.belki komedi olmasaydı daha güzel anlatılırdı bu konu ama ben harcadığım zamana acımıştım.kesinlkle vasatın altında.

  • Bence hoş güzel politik bir hiciv filmi bir ailede yaşanan traji komik olayları dünya siyaset endeksleyebileceğiniz bir yapım. Beğendim.

  • bence çok aptalca bi filmdi

  • Türk seyircisi için çevrilen dizilerle sinemayı aynı kefeye koymak çok da doğru değil diye düşünüyorum. Ayrıca filmleri ve dizileri de o günün sosyolojik yapısının perdeye yansıması olarak görüyorum. Üstelik televizyona mahkum hale getirilen bir toplumun çok da sanatsal yapımları tercih etmesi gibi bi durum sözkonusu değil. Sonuçta anlık bir eğlence sözkonusu. Fimi izleyip yorum yapmak yerine kısırdöngü içerisinde dile getirilen yorumlara cevap yazmak da bize özgü olsa gerek.Sonuç olarak olaya etnosentrik bir yaklaşım göstermemeli. Fotoğrafı olduğu gibi görüp buna göre yorum yapmak daha doğru olur. Film için yoruma gelince, önce bir izleyeyim sonrası...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle İnsanlık Hali filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve İnsanlık Hali filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir