İnsanlık

L'humanité

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

İnsanlık
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (21 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Genç Komiser Pharaoh De Winter yalın, sakin ve mütevazı bir adamdır. Bu, onun naif varoluşunun öyküsüdür... Pharaoh basittir, ama budala değildir. O, her birimize inanır. Fabrikada çalışan seksi komşusu Domino'ya tutkundur, ama nazik ruhlu Domino kaba saba Joseph'e âşıktır. Pharaoh'nun günlük yaşamı bayağı sıkıcıdır; duru mizacına pek uymayan bir işi vardır. Onu diğerlerinden ayıran, başkalarına karşı önlenemez bir duygudaşlığa sahip olmasından dolayı çektiği bitmek bilmez eziyettir. Pharaoh'nun küçük bir kızın tecavüz edilip öldürülmesi vakasını soruşturması gerekmektedir. Bu iğrenç vaka üzerine yürüttüğü soruşturma, yavaş yavaş içindeki ümitsizliği ve kendi suçluluğuna dair korkusunu açığa çıkarır... İlk filmi "La vie de Jésus / İsa'nın Yaşamı"yla dikkat çeken Bruno Dumont İnsanlık'ta yine basit bir adamın, genç ve iddiasız birinin öyküsünü anlatıyor.

19. İstanbul Film Festivali (Dünya Festivallerinden) bölümünde gösterilmişti.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Cannesda ödül aldığına göre iyi bir film olacağını düşünerek izledim filmi. Bir film bu kadarmı boş olur tamamen boş insan kendi bile bu filmi izledikten sonra bir süre boşluğa düşebiliyor. Bir filmin boş olması filmi güzel kılıyorsa film bir başyapıttı gerçekten. Keşke izlmeseydim dediğim nadir filmlerden biri oldu. Bu filmden sonra cannes ödüllerine değer verilmemesi gerektiğini anladım. Cannesta ödül verenlerinde kabahati yok filmi anlamıyınca heralde güzel bir filmdir deyip basmışlar ödülü

  • varoluş meselesine eğilen bu minimalist polisiye(!), oyuncularının performanslarıyla övgüyü haketse de izlenmesinin kolay olmadığı da bir gerçek.

  • kötü fransız filmlerinin daha iyisi ama buna rağmen izlenmesi sabır isteyen bir film. izlememiş olanlar nasıl izlerim gibi saçma bir çaba içine girmesin. Cannes aile içi muhabbeti yaparak sanırım filmi gargaraya getirip jüri özel ödülü vermiş. ayıp etmişler. ben ki cannes'ı oscar'dan çok fazlaca önemsiyorum böyle hemşericilik muhabbetleri olmuyor yani. hatta yazımın sonuna doğru fikrim değişiyor. izlemeseniz vakit kaybetmeyeceğinizden kazançlı ççıkmış olursunuz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle İnsanlık filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve İnsanlık filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir