Invasion of the Body Snatchers

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Invasion of the Body Snatchers
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (20 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

San Fransisco'da gökyüzünden yağan sporlar birbirinden güzel çiçekler açmasına sebep olur. Bunlardan birini incelemek için eve getiren araştırmacı Elizabeth Driscoll, bir süre sonra erkek arkadaşının tuhaf davranışlarından rahatsız olur. Soğuk ve mesafeli davranmaya başlayan Geoffrey'deki değişim karşısında dehşete kapılarak Sağlık Bakanlığı'ndaki iş arkadaşı Matthew Bennel'den yardım ister.
[resim1]
Aslında sporların, uzaydan gelen, kurbanlarını uykuda avlayarak bedenlerini kopyalayan yarı bitkisel istilacılar olduğu ortaya çıkar. Elizabeth ve Matthew, arkadaşları Jack ve Nancy'nin de yardımıyla, giderek herkesin birer "kopya"ya dönüştüğü şehirde, umutsuz bir savaşa girişirler.

1956 tarihli klasiğin bu tekrar çevrimi, sadece barındırdığı görsel efektlerin yardımıyla değil, aynı zamanda orijinalinden zekice dönüştürerek günümüze uyarladığı kollektif paranoya ve histeri atmosferiyle de çok başarılı. Donald Sutherland, Jeff Goldblum gibi esaslı isimlerin yanısıra, Uzay Yolu'nun Mr. SpockLeonard Nimoy'un varlığıyla da, fazlasıyla ilgi çekici.

Ç.K.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • ben sevdim bu filmi. cekim yili hic önemli degil bugünün bilimkurgu filmlerine tas cikartir.

  • Geçen yıl izledim.Ünlü bir klasiğin yeniden çevrimi olmasına rağmen her yönüyle çok başarılı bir yapım.Senaryosu ,kurgusu ,müzikleri ve anlatım tarzıyla dört dörtlük bir gerilim filmi.Özellikle dönüşüm sahneleri ürpertici ve çok başarılı.Başta Donald Sutherland olmak üzere başarılı oyunculuk performansları ile yapım çekilmiş en çarpıpıcı sonla noktalanıyor.Her sinemasever izlemeli.

  • (2 Ekim 2008) Korku sineması üzerine hazırlanan en iyiler listesine girdi..

  • İzlediğimde çok etkilenmiştim. İzlediğim akşamın ertesi günü benim için oldukça önemli bir sınav vardı. Fakat ben tüm sınav boyunca bu filmi düşünmüştüm. Bilim Kurgu hayranlarının izlemesi gereken klasik filmin yeniden çevrimi niteliğindeki bu film gereken değeri görememiş ne yazıkki.

  • bu filmi ilk defa Cnbc-e'de izlemiştim aslına bakılırsa sıkıcı olarak değerlendirilebilecek bir film olmasına rağmen yeri geldiğinde müzikleri,karanlık yapısı,senaryosu vede özellikle Donald Sutherland'ın oyunculuğu ile izlenebilecek bir film...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Invasion of the Body Snatchers filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Invasion of the Body Snatchers filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir