İsimsiz Kahramanlar

Days of GloryIndig

0 kişi izlemiş. | 4 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

İsimsiz Kahramanlar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (81 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İkinci Dünya Savaşı'nın Avrupa'yı kasıp kavurduğu yıllar... 130.000 Kuzey Afrikalı, Fransız ordusuna katılarak ülkeyi Naziler'den korumak için savaşırlar. Daha önce hiç adım atmadıkları bu toprakların özgürlüğü için savaşan bu insanlardan Said, Mesud, Abdülkadir ve Yaser kazandıkları zaferlerle kahraman ilan edilirler.

Avrupa genelinde ve Fransa özelinde, bugünün dışlanan göçmenlerinin babalarının bir zamanlar kahraman olarak karşılandığını anlatan İsimsiz Kahramanlar, günümüz politikalarının da ciddi bir sorgulamasını yapıyor. Jamel Debbouze, Samy Naceri, Roschdy Zem, Sami Bouajila, Bernard Blancan'ın 2006 Cannes Film Festivali'nde En İyi Erkek Ödülü aldıklarını da eklemeyi unutmayalım.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Kesinlikle muhteşem ve göz kırpmadan izlenecek bir film olduğunu belirterek başlayayım önce. İkinci Dünya savaşı ve filmleri meraklısı olarak bu filmde savaşın yoğun yaşanan kanın gövdeyi götürdüğü çarpışmalar pek yok, Nazi askerlerini çok az görüyorsunuz, bu anlamda pek tatmin etmedi beni; ama savaş psikolojisinin getirdiği yalnızlık, kahroluş ve Fransız ikiyüzlülüğünü öyle güzel gözler önüne seriyor ki, sırf bu yüzden de kahramanların hor görülmüşlüğünü, itilmişliğini çok yakından duyumsayabiliyor insan.

  • muhteşem bi yapım. gerek oyuncuların performansı gerekse müzikal açıdan damaklarda bıraktığı tadla, zevkle izlenebilecek bir film...

  • izleyin mutlaka izleyin artık basarılı filmler okadar yok ama bu film arşivlik

  • gerçekten güzel bi flim kesinlikle izleyin derim

  • İsimsiz Kahramanlara nasıl bakmak gerekir acibe?...Sömürülen Cezayir açısından mı?..Yoksa Fransız ların günah çıkarmak için yaptığı bir film olarak mıbakmak gerek.Bu filmi nereye çekersen oraya gider.Bazen bir soykırım,bazen ikinci dünya savaşında yaşanan haksızlıklar,bazen savaşın kötü yüzü,bazen de günah çıkarmaya çalışan bir devlet.Dediğim gibi,bir çok konuyu içinde barındıran bir film.Her ne kadar bazen film ağır gitse de,görsel mekan ve olaylarıyla ilgi çekici güzel bir film.Herkese tavsiye ederim.10/8

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle İsimsiz Kahramanlar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve İsimsiz Kahramanlar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir