Johnny Guitar

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Johnny Guitar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (9 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Varoş, rüzgarlı bir Arizona'nın sığır yetiştirilen kasabasında, Vienna adında kasaba dışında bir bar sahibi, kasaba halkı ve sığır güdücüleriyle tartışmaya girer. Vienna, sığır güdücülerinin karşı olduğu barın yanındaki tren yolunu desteklemekle kalmayıp Dansçı Çocuk adında hırsız olduğu şüphelenilen çocuğukla da yatağını paylaşır.

Vienna'nın eski sevgilisi silahlı soyguncu olan Johnny Guitar, Vienna'nın barına gelir ve Vienna'ya olan sevgisi tekrardan alevlenir ve onu korumaya karar verir. Hayat onlar için artık çok rahattır. Ta ki Dansçı Çocuğun ve çetesinin kasaba bankasını soyana kadar.

Kasaba halkı ise Vienna'nın bu işte bir parmağı olduğunu düşünür. Sığır yetiştiricisi Vienna'dan nefret eden Emma Small liderliğinde bir heyet Vienna'nın barını baştan aşağı yakar. Vienna ve Johnny kendilerini bu adamlardan zor kurtarır ve Vienna'nın kasaba halkına karşı güçlü direnişi başlar.

Filmde Dennis Hopper'ı 18 yaşında görüyoruz. Daha sonraki yıllar gerçek bir western klasiği olan Johnny Guitar müzikale uyarlandı ve 2004 yılında Broadway'de seyirci karşısına çıktı.

Johnny Guitar -Johnny Guitar

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • offf tanrim cok sıkıcı bir fiLmdi....

  • Aynı adlı şarkısıyla da hafızadan çıkmayacak Çok güzel bir western..Başroldeki Johnny Guitar ı oynayan Starling Hayden daha sonra Kubrickin The Killing inde de oynamış..Joan Crawford bir kulüp işletiyor sonra araya eski gönül ilişkileri(eski aşkı filme adını veren kişidir) ve kötü adamlar karışıyor..Film western olsa da John Ford ya da Sergio Leone tarzı westernlerden değil , çok hareketli değil yani Filmde aşk ilişkileri ve iki kadın arasındaki rekabet öteki şeylerin önüne geçiyor..Salon filmi ve western karışımı ama gerçekten şahane film..Johnny Guitar filminin en büyük özelliği ilk defa bir western filminde *kadın*ların ön planda ve baskın oluşu..Erkekler arka planda bu kez :D O zamana kadar westernlerde konu mankeni gibiydi kadınlar, buradaysa aktif roldeler VE o açıdan da bu film önem taşır.. "Play the guitar play it again my Johnnymaybe you are cold but you are so warm insideI was always a fool for my JohnnyFor the one they call Johnny GuitarPlay it again Johnny Guitar!"

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Johnny Guitar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Johnny Guitar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir