Jude

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Jude
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (202 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Toplumun klişeleşmiş bakış açılarını yıkmak zordur. Sürekli gelişme ve öğrenme arzusu ile yanıp tutuşan duvarcı Jude Fawley, zor olan herşeyle mücadele etmeye hazırdır. 19. yüzyılın, insanları belli statülere hapseden hiyerarşik anlayışını yıkmakla mücadele eden Fawley, öğrenme arzusunun da etkisi ile üniversitenin bulunduğu kasabaya taşınır.

Bu kasabada tanıştığı Sue, olmak istediği insanın cisme gelmiş hali gibidir. Akraba olmalarına rağmen aralarında engellenemez bir çekim başlar. Ama toplumun, aykırı olana saplamaya hazır dişleri, hemen bu iki aşığa yönelecektir. Kendilerini yargılayan toplumla olan mücadeleleri, aşk ve özgürlük adına verilen en onurlu mücadelelerden biridir.

Thomas Hardy'nin romanından uyarlanan film, Britanya'nın en 'çılgın' çocuklarından birinin, Michael Winterbottom'un elinde eşsiz bir seyirliğe dönüşüyor. Christopher Ecclestone ve Kate Winslet'in çok üstün bir performans sergilediklerini de ekleyelim.

Jude - Jude

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Kate Winsletin oyuncular arasında yeri benim için çok başkadır.Onun bu filmide diğer filmlerinin yanında benim için ayrı bir değeri var.Titanikte bile bu filmden aldığım kadar melankoliklik alamadım.Özellikle film müzikleriyle aşırı ilgili biri olarak,bu filmi müzikleri için bile baştan izleyebilirim.Müzikler ve oyunculuklar hele Kate çok güzeldi.

  • gerçekten mükemmel bir film özellikle bir erkek ve bir kadın arasındaki olabilecek çekim kuvvetini çok sade bir dille aktarmış,öfkeyle kalkan zararla oturur deyimine örnek vermiş ve tabiki yine "kate winslet" herzamanki gibi harika bir oyunculuk sergilemiş.10/10

  • çok etkileyici bir film özellikle de çocuklarının ardından yaşadıkları

  • burada aldıı puanı haketmediğini düşünüyorum,genel olumlu imiş demekk...bu pskolojik baskıyla bile tarafımdan en olumlu yorum: "çok sıkılmadım az sıkıldım" olurdu ama onu bile diemiycem malesef..... resimde görülenin aksine aşktan başka her çile mevcut....fakirlik,hastalık,dışlanmışlık,doğum,doğum,an be an doğum(iğğrençç,ne alaka ya ooofff!! dedirten sahne,sanat mı olyo böle abuk ayrıntılar,daha neler görcez kimbilir!) hiç sevinmemişlik,hep ama hep somurtmuşluk...üf ya şimdi hatırlayınca bile bayıldım...senaryonun aksine ne esas oğlan ne esas kız aşık.. ya da çok derin bi oyunculuk mu vardı benim anlayamadıım..??hımmm! mümkün! mesela bu filmden sonraya rastlıo kate'in titaniğe seçilmesi..?? acayip bi donukluk var her karede, yani o kadar kötü oynamışlar ki ben dedim tiksiniyolar heralde birbirlerinden... zaten christopher amca hiç oynamamış gibi, sanki karnı agrıdıı bian sete gelip replikleri tamamlamış ekşi bi ifadeyle,kate desen ondan aşşa kalmıo, yok bu kadını sevmee accık caba sarf ettim ama olmadı,garip bi soukluu var,rolunün elektriğini veremio mu desem.... hasılı filme keyifle,önyargısız başlamama ramen hiç sevemedim...

  • çok fazlaca duygusallık katılmış.her şeyi tadında yapmak gerek.bazı yerlerde çok ileri bile gidilmiş.senaryayu bu kadar abartmaya gerek yoktu.insanın sinirini bozuyor bazı sahneler.böyle sahnelere gerek yok.illaki bir şey yapmak için çok sıkmaya gerek yok.ama "Christopher Eccleston" oyunculuk perfonmansı etkileyici sayılabilir.tabi şunuda söylemek gerekir film kitaptan uyarlama onu için çokta yermiyelim senaryoyu.ama işte bazı yerleri senaryoya daha iyi dökebilirlerdi.yani 8/10 puan

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Jude filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Jude filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir