Kaba Güç

Brute Force

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Kaba Güç
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (1 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Korku ve şiddetin kol gezdiği aşırı kalabalık Westgate hapishanesinde, hapishane müdürü A.J.Barnes (Roman Bohnen) otoritesi zayıf ve etkisiz bir idarecidir. Cezaevi gerçekte gardiyanlar ve bazı güçlü mahkumlar tarafından yönetilmektedir. Sadist ve hırslı gardiyan Yüzbaşı Munsey (Hume Cronyn) mahkumları kontrol altında tutabilmek için korku, şiddet ve işkencenin yanı sıra ispiyonu da bir araç olarak kullanmaktadır. Mahkumlardan Joe Collins (Burt Lancaster) ise bu duruma isyan ederek diğer mahkumlarla birlikte bir kaçış planlarlar.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Amerikan sinemasının anlatmakta hayli usta olduğu ve sinemada bir tür haline getirdiği hapishane filmlerinin en başarılı olanlarından biri “Brute Force”. Kendinden sonra gelen pekçok hapishane filminide etkilemiş bir film, ancak o etkilediği filmlerin gölgesinde kaldığı ve onlar kadar hatırlanmadığıda bir gerçek. Usta yönetmen Jules Dassin’in ABD’de kara listeye alınmadan önce çektiği önemli filmlerinden olan “Brute Force”, sağlam senaryosu, çok başarılı siyah beyaz görüntü yönetimi, tüm oyuncu kadrosunun son derece başarılı , hiç aksamayan oyunlarıyla ve hapishane ortamının sağladığı gerilim sayesinde sonuna kadar heyecanla seyrediliyor. Usta oyuncu Burt Lancaster’in sinema hayatındaki 2. Filmi olan “Brute Force” da ileride ne kadar büyük bir oyuncu olacağını hissetmemek imkansız. Bu filmi henüz görmemişseniz, mutlaka seyredilecek filmler listenize almanızı ve bir an önce izlemenizi bir sinemasever olarak hararetle öneririm.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kaba Güç filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kaba Güç filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir