Kadersizlik

FatelessSorstalanság

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Kadersizlik
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (95 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Büyüme çağındaki Gyuri Köves ilk gençlik yıllarının heyecanını yaşaması gereken günlerde Avrupa'nın karanlık çağlarına denk gelmiştir. Bütün Yahudiler toplumdan soyutlanmakta ve insanlık dışı muamelelere maruz kalmaktadır.

Günün birinde işe giderken yaptığı basit bir hata Gyuri'nin nerdeyse hayatına malolur. Tutuklanır ve tarih sayfalarının en karanlık noktasında yer alan Auschwitz kampına gönderilir. Ölümün yaşama tercih edildiği, tüm kavramların değerini yitirdiği uğursuz toplama kampına.

Nobel ödüllü yazar Imre Kertész'in kendi yaşam öyküsünden 10 yıl süren çalışmalar sonunda yazdığı, Türkçe'ye de çevrilmiş olan Kadersizlik romanı ilk defa 1973'te yayınlandı. İlk yayınının 20 yıl ardından Almanya'da da yayınlanmasıyla büyük yankılar uyandıran bu eseri Koltai hafızalardan silinmesi güç bir yapıma dönüştürmüş.

Kadersizlik - Fateless

S.T.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • tipik nazi flimlerinden ama bu türflimleri izleyenler icin hakikaten güzel bir flim yaşam savaşı umut kader hepsi bu flimde

  • ya bu nasıl güzel bir filmdir..nasıl şahane bir oyunculuktur ya...mutlaka izleyin mutlaka10/10

  • gercekten gzl film izleyın

  • film konudan çok sinematografik açıdan dikkat çekiyor. yönetmenin şu anda hayatta olan en iyi görüntü yönetmenlerinden birisi olmasının boşuna olmadığını bu filmde görebiliyoruz. filmde, baş kahramanın psikolojik olarak yavaş yavaş çökmesiyle izleyiciyi de çökertecek şekilde ışık ve renkler soluklaşmakta, savaş bittikten sonra ise renkler ve ışık artmaktadır. bence yönetmenin bunu yapmaktaki başarısı takdire değerdir.

  • çok ünlü bir film değil fakat filmi izlerken sesini çok az duyduğunuz çocuğun acısını öylesine hissediyorsunuzki...schindlerin listesi gibi kült bir filmin yanında sönük kalmasına rağmen benim beğendiğim bir film...tavsiye ederim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kadersizlik filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kadersizlik filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir