Karanlıktakiler

1 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Karanlıktakiler
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar içerir
13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir
15 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir
  • IMDB Puanı : 7.0 / 10
  • Filmin Puanı : 7.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (306 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Egemen 30'lu yaşlarını aşmış, bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan ve ilerleyen yaşına rağmen annesi Gülseren ile aynı evde yaşamak zorunda olan genç bir adamdır. Annesinin zihinsel kararmalarıyla geçen bir hayat Egemen için, evlerinin içine gizlenmiş, belki de sadece onlar için hazırlanmış ufak bir cehennem gibidir.

Gülseren içinse hayattaki tek varoluş nedenidir Egemen. Gerisi kâbus, sakinleştiriciler, bitmeyen bir huzursuzluk ve tedirgin bir ruhtur. Gençliğinde yaşadığı travmaların etkisiyle kendini ev yaşamına hapsetmiş ve hayatla bağlarını koparmıştır. Yanında olmasını istediği tek kişi Egemen'dir. Oğlunu ondan ayıracak olan herhangi bir düşünce bile onu ciddi bir çılgınlık nöbetine girmesi için yeterlidir.

Egemen'in tüm hayatını geçirdiği bu cehennemden uzaklaşarak, normal bir hayata yaklaştığı tek yerse, çalıştığı reklam şirketidir. İşi sayesinde dış hayatla bir bağ kurmak az da olsa annesinin karanlık dünyasından uzaklaştırır Egemen'i. Öte yandan patronu Umay'a duyduğu ilgi annesi Gülseren'in krizlerini tetiklemektedir.

Karanlıktakiler dışarıdan bakıldığında normal gözüken bir evin içine gizlenmiş küçük bir cehennemi anlatıyor. Orta sınıf ahlakının yargısıyla hayatı biçimlenmiş bir anne ve cehenneminde annesiyle beraber yaşamak zorunda kalan genç bir adamın, zaman zaman ürküten, zaman zaman gerilimli ve biraz da komik hikâyesi. Karanlıktakiler -Karanlıktakiler

FİLMİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN!

GaleriYorumlar
  • çağan ırmaktan masallar serisden bir film. kimilerince sıkıcı olarak algılansada iç yapısı her zamanki gibi iyi kurgulanmış bir film

  • Oyunculuklar müthişti. çağan ırmak olunca kötüsü de olmuyor zaten. biraz yavaş gitse de yine çok iyi bi çağan ırmak filmiydi.

  • biz de şöyle yanlış bir kanı var: bir film ne kadar acı içeriyorsa ve ne kedar sıkıcıysa o kadar sanatsaldır, Hayır! akıcı ve sıcak anlatıma sahip filmlerinde sanatsal değeri yüksek olabilir, nitekim Bal filmi bunu ispatlar şekilde Altın Ayı ödülünü aldı, darısı Çağan Irmakın başına ama şöyle aydınlık filmlerle..:)

  • anlattıkları bakımından güzel bir film. ama sıkılıyorsunuz şu film bitse de sonunu görsem diye. filmin geçmişi hatırlama sahneleri için çağanı tebrik etmek lazım gerçekten iyiydi. durgun filmlere sabrınız yoksa sakın başına oturmayın.

  • Filmi izlemeden önce bir yorum okumakta fayda var, çünkü film çağan ırmak ın çektiğ filmlerden biraz farklı yada daha uç ve karıştırılmadan saf verilmiş diyelim. Genel olarak film kötü deildi yavaş,tekdüze izlenilebilir biraz festival filmleri havası var. Vereceğim puan 6.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Karanlıktakiler filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Karanlıktakiler filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir