Kayıp

Missing

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Kayıp
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (43 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1970'li yıllarda bir Güney Amerika ülkesindeyiz. Açıkça belirtilmese de, ABD'nin desteğiyle kanlı bir askeri darbede bulunan cuntacı General Pinochet'nin Şili'si burası. Genç Amerikalı Charles Horman aniden ortadan kaybolduğunda karısı Beth olayı araştırmak ister ve her kapıyı zorlar ama ABD büyükelçiliği dahil hepsinden geri çevrilir.

Oğlunun kayboluşu arkasındaki esrarı aydınlatmak için Charles'ın aslında biraz fazla milliyetçi ve vatansever olan babası Ed de ülkeye gelir. Charles'ın politik bir sebepten "ortadan kaldırıldığını" ve ABD hükümetinin de olayda parmağı olduğunu kendi kabullenmek istemezse de her geçen gün gerçekle biraz daha yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Politik sinemanın önemli ismi Costas Gavras'ın Jack Lemmon ve Sissy Spacek'li bu ilgi çekici filmi, Şerif Gören'in Yol'uyla paylaşmıştı 1982 Cannes'indeki Altın Palmiyeyi. Kayıp - Missing

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • şilide 1973 yılında yapılan kanlı darbeyi gözler önüne seren harika bi yapıt.Etkilenmemek mümkün değil.

  • ancak kalple doğru düzgün görülür,gözle gerçek görünmez"şili de 11 eylül 1973 günü kanlı bir darbeyle allende hükümetini devirerek iktidara gelen pinochet diktatörlüğü 16 yıllık bir dönemde üç binden fazla insanın infazına,binlerce kişinin ortadan kaybolmasına ve zindanlarda işkence altında yaşamalarına neden olmuştu.charles horman ın şil deki askeri darbe sırasında öldürülmesinden yola çıkarak thomas hauser in yazdığı romandan uyarlanmıştır filme...jack lemmon adeta döktürmüştür...

  • etkileyici ve surukleyici mukemmel bi film

  • Gerçekten etkileyiciydi. Durağan görüntüsünün arkasında bir sürükleyicilik var.. Eleştirisini de insanın gözüne sokmadan yapıyor..Boş bir film değil.

  • müthiş bir politik film.ayrıca dram yönüde çok etkileyici.bu film 1982 yılında yılmaz güney'in "yol" filmiyle birlikte cannes'te altın palmiyeyi ortak olarak almıştı.(8)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kayıp filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kayıp filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir