Kızıl Kanatlar

Porco RossoKurenai no buta

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Kızıl Kanatlar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (31 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Birinci Dünya Savaşı'nda İtalyan Hava Kuvvetlerinde görev yapmakta olan Porco Rosso (Kurenai no buta) bir hava çatışmasında bilinmeyen bir nedenle domuza dönüşür.

Birliğine dönmez ve hava kuvvetlerinde yaptığı işi bırakır. Hava korsanlarını avlayıp karşılığında da ödül almaya başlayan Porco yeni işini bulmuştur ve halinden memnundur. Fakat Amerikalı bir hava korsanı olan Curtis ona meydan okuyup uçağını düşürünce işler kızışır.
Ayrıca bir yandan da İtalya'da olduğu bilgisini alan, faşist rejim yanlısı olmuş eski bir arkadaşının tehdidi ile karşı karşıyadır. Ya orduya geri dönecek ya da öldürülecektir.

Her animesinde başarılı detaylarıyla kendine hayran bıraktıran anime ustası Hayao Miyazaki'den eğlenceli bir savaş draması. Kızıl Kanatlar - Porco Rosso

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • film aksiyon, duygusallık ve komedi dolu sahneleriyle sizi ekrana bağlıyor ve bitince de yüzünüzde bir gülümseme ;))domuzcuk hakkında küçük bir bilgi;hayao miyazaki üslubu; genelde karakterler hep küçük kız çocuklarıdır erkeklere fazla yer yoktur. erkeklerin zor durumlarda hayvansal içgüdeye yönelmesi domuz pilot, kuş sihirbaz (howlun yürüyen şatosu), vurgulanır ama küçük kızlar iyimserliği mutluluğu ve saf güzelliği ifade eder.

  • Normalde Anime sevmeyen ben Hayao Miyazaki amca ile sevmeye başladım. Sırasıyla "hayao"nun Gökteki Kale, Rüzgarlı Vadi ve Yürüyen Şato gibi eserlerini izleyip, başka başka diyarlarda kendime yer edindim. İzlemeye de devam ediyorum. Porco Rossoyu geçenlerde satın alıp izledim. Pişman oldum mu? Elbette hayır... Üstadın klasiklerinin arasında çoktan yerini almış olan bu güzelim hikaye, tıpkı diğerleri gibi kanıma işledi. Üstad o kadar başarılı olmuş ki; deniz çizimleri, bulutlar, adacıklar şahane! Bir "uçak" animesi ancak bu kadar güzel çizimlerle beynimize işlenebilirdi. Teşekkürler Hayao!Bu arada yorum yapan bir arkadaşımız Porcoya ne olduğunun belirtilmediğini söylemiş.Sözlü olarak ve ismi kullanılarak direk kendisinin akıbeti hakkında açıkça birşey denilmiyor. Fakat son sahnelerde Porco uçağına binerken kamera uzak çekimde ve diğer kavga gettiği pilot "yüzüne bakmak istiyorum göster bana" diyor. Demek ki bizim şirin domuz Porco insan oldu :)İyi seyirler...

  • Hayao Miyazakinin diğer filmleri gibi oldukça güzel ve izleyiciyi sıkmıyor. Fakat filmin sonunda Porcoya ne olduğunu anlatmamışlar.

  • dünyanın en karizmatik domuzu porco rosso.faşist italyaya karşı tek başına kafa tutuyor kızıl uçağıyla.miyazakinin en politik filmi,aynı zamanda dünya görüşünü de korkmadan orataya koyduğu film.anime sevenler kaçırmasın..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Seslendirenler ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kızıl Kanatlar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kızıl Kanatlar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir