Komşum Totoro

My Neighbor TotoroTonari no Totoro

0 kişi izlemiş. | 11 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Komşum Totoro
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (163 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İki sevimli kız kardeş olan Satsuke ve Mei, babaları ile birlikte hastanede yatan annelerine daha yakın olabilmek için hastanenin yakınındaki bir eve taşınırlar. Yeni evlerine alışmaya çalışırlarken inanılmaz bir gerçeğin farkına varırlar.

Evlerinin yakınındaki ormanda Totoro isminde, son derece sevimli ve büyülü yaratıklar yaşamaktadır. Bu sevimli yaratıklarla kısa zamanda arkadaş olan Satsuke ve Mei için yepyeni büyülü bir dünyanın kapıları açılacaktır.

Anime deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan usta Japon yönetmen Hayao Miyazaki, yine sevimli ufak kızları baş kahramanı yaptığı Komşum Totoro ile büyülü ve son derece keyifli bir dünyaya bizleri davet ediyor.

Komşum Totoro - My Neighbour Totoro

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Hayao Miyazaki klasiği ;))söylencek çok bir şey insan-makine birlikteğine karşı insan-doğa birlikteliği Miyazakinin her filminde olduğu gibi yine uçuyoruz yine iyimser bir doğanın parçasıyız, üzülsek mi sevinsek mi derken içimizde bir mutlulukla bitiryor film ;))

  • miyazakiyi anlasaydık dünya bu halde olmazdı. Bütünün hayrına emek veren bir insan. Çocuklar ve büyükler özellikle çocuklar miyazaki eserleriyle beslenmeli. Bu miyazaki öğününün içinde genelde doğa-evren-insan,birlik bilinci,koşulsuz sevgi,yaratıcılık,aydınlanma ve farkındalık oluyor. Zaten bunlar gerçek insan olabilmenin koşulları.

  • tabii ki ufak tefek soruların olmasına rağmen kusursuza yakın bir anime.özellikle meiin hareketleri sürekli yüzünüzde bir gülümsemeye sebep oluyor baştan beri,onun haricinde de film bitince kendinizi durup dururken mutlu hissediyorsunuz.miyazaki çağımızda hala suluboya tekniği ile sanatını konuşturmaya ve dijital olaylardan uzak durmaya devam ediyor.takdir ediyoruz,eserlerinin hiç bitmemesini istiyoruz.sevimli bir film.

  • Sakin bir atmosferi var filmin. Miyazaki 1 numara !!!

  • Hayao Miyazaki,filmlerinin hepsini izlediğim tek yönetmen.Bu kadar güzel animeler yaptığı ve düşündüğü için yönetmenimize şapka çıkartmak gerekiyor.Filmin kendisine gelince dediğim gibi söylenecek pek birşey yok.10/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Seslendirenler ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Komşum Totoro filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Komşum Totoro filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir