Köpekler

Straw Dogs

0 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Köpekler
  • IMDB Puanı : 7.5 / 10
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (104 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

David ve karısı Amy, şehirdeki karmaşadan ve artan toplumsal şiddet olaylarından kaçarak Amy'nin doğup büyüdüğü kasabaya yerleşmeye karar verirler. Fakat kaçtıkları şiddet, hiç beklemedikleri bir şekilde onları bu küçük İngiliz kasabasında bulacaktır.

Yeni taşındıkları eve bir garaj yaptırabilmek için tuttukları dört işçi, Amy'nin yıllar evvel erkek arkadaşı olan Charlie tarafından yönetilmektedir. Ama çok geçmeden bu grup, genç çiftin başına bela olur. David'le sürekli dalga geçerek Amy'ye de sarkıntılık ederler. David, son derece sakin bir tavırla olaylarla başa çıkmaya hatta kendini onların arasına kabul ettirmeye çalışsa bile korkunç olayların önüne geçmeyi başaramaz.

Son derece sakin yaradılışlı bir insanın bile nasıl çığrından çıkarılabilceğini göstermesi açısından da çok çarpıcı bir film olan Köpekler, gösterildiği 1971 yılında içerdiği şiddet sahneleri nedeni ile oldukça ses getirmişti. Sam Peckinpah'in en çarpıcı filmlerinden biri sayılan Köpekler'de, Dustin Hoffman da oyunculuğu ile kendinden söz ettiriyor.

Köpekler - Straw Dogs

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bence baş yapıt olma gibi bir durumu yok hatta dustin hoffmanı atarsak ve iyi işlenmiş 15 dk lık şiddeti geçersek aydemir akbaşlı tecavüzcü coşkunlu filmlerden bir farkı yok.

  • şiddet sahneleri bakımından zamanın önemli filmlerinden biri.çok büyük bir beklentiyle seyredersiniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.yinede seyredilebilir bir film.10/7

  • zamanını aşmış sayılı filmlerden başarılı bir dram.

  • Film bence vasat bir filmdi.Gereksiz sahneler var 1 saati kesilmiş olsa farketmez amcanın pısırıklığı zaten fimin 5.dakikasında belli ediyor kendini fazla oyalama var.Son sahneleri de şiddettin güzel işlenmesinden çok Evde Tek Başına serilerini hatırlattı.o dönem için iyi film bu dönem için kötü film bilmem ben her dönem için vasat bir film..

  • Müthiş bir film. Özellikle şiddetin sadece fiziksel değil fikirsel de olabileceğini, ama bie şekilde insanların içinde var olduğunu anlatan bir başyapıt. Filmin baş karakteri david filmin başında karısına yakınlaşmaya çalışan charlie yi görmezden gelerek biz de uygar ya da korkak fikrini uyandırır. Fİlmin ortalarına doğru evinde kedisinin ölüsünü gördükten sonra hala tepki vermemesi ve de şiddet karşıtı tavırları sonucu bu adam hakkında uygar ve korkak diye düşünürüz. Filmin sonunda bomba patlar, filmin başından beri ne olduğunu anlayamadığımız david öyle bir şiddet uygulamaya başlar ki, artıık bu adamın aslında korkak olduğu için uygar olduğunu anlarız. Aslında o da şiddet bağımlısıdır( herkes gibi) ama cesur olmayışı bu şiddetin fiziksel değil de fikirsel olarak kalmasına sebep olur. Karısına ve evine gelen rahibe karşı sürekli kendi fikirlerini zorlar ve onları küçük görür. Yani içindeki şiddeti ancak bu şekilde dışarı vurmaktaydı ama o da bi yere kadar ve filmin sonunda gerçek kimliğine kavuşur.Ayrıca filmin ünlü tecavüz sahnesi de peckinpahın kadınlar hakkındaki fikirlerini bize gösterir. Tecavüze uğrayan amy bu ilişkinin ortasında kendini tecavüz edene teslim eder ve ona sarılarak zevk almaya çalışır. İzlediğim filmler arasında Benim aklımda kalan kadını en aşağılayan sahne.Sonuç olarak kesin izleyin. 9/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Köpekler filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Köpekler filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir