Körlük

Blindness

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Körlük
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar içerir
7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (248 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Adı bilinmeyen bir şehirde, ne olduğu anlaşılamayan bulaşıcı bir körlük salgını başlar.

"Beyaz körlük" olarak tabir edilen bu durumdan etkilenmeyen tek kişi bir göz doktorunun karısıdır. Yavaş yavaş herkesi etkisi altına almaya başlayan bu salgının yayılışını ve yaşanan kaos ortamını canlı canlı gören doktorun karısı, kendisini ve ailesini bu zor durumdan kurtarmaya çalışır.

2008 Cannes Film Festivali'nin açılış filmi olarak seçilen Blindness, Nobel Ödüllü José Saramago'nun aynı isimli romanından uyarlandı. Filmin yönetmen koltuğu ise Tanrı Kent ile çok iyi eleştiriler almış ve en iyi yönetmen dalında Oscar adayı olmuş Fernando Meirelles'e emanet. Körlük - Blindness

GaleriYorumlar
  • Gael García Bernal i yakın takibe alıp tüm filmlerini izlemeye çalıştığım zamanlarda elime geçen bu film izlediğim en alakasız filmler arasında..İyi bir konu iyi bir filme işaret değildir bunu hep savunurum ki burda bir örneğini görmekteyiz.2008 Cannes Film Festivali'nin iyi bir açılış yapmadığını düşünüyorum.

  • arkadaş film mantıksız demiş, tıbba dair hiçbir şey yok gibisinden, zaten körlüğün nasıl olduğu ve nası bulaştığına dairde herhangi bir bişey yok, amaç toplumsal bi karmaşaya nasıl gidildiğine dair, sadece bi an için dünyada herkesin kör olduğu düşüncesi bile çileden çıkardı beni..kısaca ben filmi çok beğendim, izleyin pişman olmazsınız=) ..***..

  • romanın hakkı verilmiş: 9/10

  • ben hayatımda bu kadar mantıkdışı bir film izlemedim. ülkede bir bulaşıcı körlük başlıyor. bu körlüğe yakalanan kişiyer karantinaya alınıyor (doğal olarak ama gerisini duyun) karantiyana alındıkları yer, eski bir tımarhane,inanılmaz kötü şartlara sahip,yemek yok,temizlik yok,su yok.sanki bir suç işlemişler de,bir hücreye kapatılmışlar gibi.ve herşey bir kenara bu insanlar burada toplanmaya devam ederken, bir doktor bile yok filmde. bu durumu inceleyen,analiz eden,tedavi etmeye çalışan.yani insanlar kör oldukları için,ceza çekiyorlar.tıp namına en ufak bişey yok.yani kesinlikle izlemenize gerek yok.sadece bu mantıksızlıklardan sinirleriniz bozulur.

  • Sadece özgün konusuyla bile bu film izlenilmeye deyiyor... Bir ara filmde ağlamaklı oluyorsunuz ve en sondaki mutlu son gerçekten görüşmeye değer...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Körlük filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Körlük filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir