Kötülük Çiçeği

The Flower of EvilLa fleur du mal

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Kötülük Çiçeği
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (20 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Claude Chabrol'un filmi burjuva ailesi Charpin-Vasseur'lerin üç kuşağını gözler önüne serer. Aile evinde toplanmışlardır. Nazi sempatizanı babasını öldürmekten yargılanıp beraat eden Line Teyze, yeğeni Anne ve onun çocukları...

Anne belediye başkanlığı seçimlerinin ortasındadır. İkinci kocası Gérard'ın yetişkin bir oğlu kendisinin ise eski kocasından yetişkin bir kızı vardır ve iki genç birbirine aşıktır...

Seçim zamanı elden ele dolaşan bir el ilanı aileyi dehşete sokar. Yazanın kim olduğu ise belli değildir. Diğer partinin adayı mı yoksa Anne'nin hemen dibindeki kocası mı?..

2003 Berlin Film Festivali Altın Ayı adayları arasında yer almıştı. Chabrol bir kez daha bir burjuva ailesinin hikayesini anlatarak eleştiri oklarını çekinmeden bir bir yolluyor. Daha öne İstanbul Film Festivali'nde "Ustaya Saygı" Bölümünde gösterilmişti. Kötülük Çiçeği - Fleur du mal, La

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • chabrol'un son dönem filmleri katlanılamaz derecede kötü.ilk dönem filmlerini hayranlıkla seyrettiğim usta yönetmen eski hallerini mumla aratır oldu!

  • Çok güzel bir film.. Başından sonuna kadar seyircinin merakını ayakta tutuyor.. Bu arada Benoit Magimel' e dikkat... 74 doğumlu aktör ilk filmini 12-13 yaşlarında çeviriyor ve o zamandan bu yana hiç işsiz kalmıyor!!! Oyuncunun Türkiye' de vizyona giren 3. filmi KÖTÜLÜK ÇİÇEĞİ.. Ilki JULIETTE BINOCHE la oynadığı LES ENFANTS DU SIECLE/AŞKIN BÜYÜSÜ idi, ondan sonra HANEKE' nin unutulmaz LA PIANISTE inde karşımıza çıktı ve şimdide fransız sinemasının en büyük yönetmenleri arasında isminden sürekli söz ettiren CLAUDE CHABROL' ün son filminde seyrediyoruz... Aktör gerek oyunculuğu ile gerekse kendine özgü seksi ve gizemli havasıyla önümüzdeki yıllarda kendinden sık sık söz ettireceğe benziyor!!!

  • Evet!! Bu Tarz Filmler Yani Nazi Olaylarının İçinde Olduğu Filmler Hep Güzeldir Bi Macera Bi Gerilim Gider.Nazi Filmlerini Sevenler İçin Tavsiye ederim Çünkü o filmleri İzleyince İnnsan Baştan Sona Etkileniyor Hep Acımasız Oluyorlar Apt Pupil Diye bi Film vardı Stephen King'in Onu İzleyenler Bilir Devam (APT PUPİL ile alakası yok devaM OLARAK) olarak Bunu İzleyin Derim Çünkü Festivallerde Olan Bazı Filmler gayet güzel oluyor Dram da var Zaten Türü Dram AMA iyi izlenirse gerilimli sahneler vardır her zaman derim nazili filmler insanı etkiler ürpertir WOLFENSTEİN OYNAYAN İYİ BİLİR VE BİDE İNDİANA JONESTAKİ ACIMASIZ ALMAN ASKERLER!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kötülük Çiçeği filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kötülük Çiçeği filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir