Kral Olacak Adam

The Man Who Would Be King

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Kral Olacak Adam
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 0.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (0 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Macera türünün klasikleri arasında gösterilen Kral Olacak Adam, usta sinemacı John Huston'ın yönettiği sürükleyici bir yapım. Rudyard Kipling'in bir öyküsünden esinlenilerek çekilen film, 1880'lerde Hindistan'da geçiyorFilmde, çakı gibi İngiliz teğmenler Danny Dravot (Sean Connery) ve Peachy Carnehan (Michael Caine) krallar gibi zengin olmak için Kafiristan'ı yönetme girişimlerine başlarlar... Kral Olacak Adam - The Man Who Would Be King

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • güzel film. iskender'in ardında bıraktığı torunlarından beslenen hikayesi ile sizi içine çekiyor. gerçekten de afgan ülkesinde eskiden kafiristan denilen ve halkının büyük iskender'in oraya yerleşmiş halkından geldiği söylenen bir yöre mevcuttu. böylece film bir anda binlerce yıl önce onları bırakıp giden iskenderin geri dönüş hikayesine dönüşüyor. zira her zaman olduğu gibi efsaneler bir gün tanrı/hükümdarın geri döneceğini müjdeliyor falan. filmin trajik sonu da yine iskenderden kaynaklanıyor. onun tanrısallığı, zaferler kazanmış bir hükümdar olmasından, kan dökmesinden ileri geliyor. haliyle kan döken değil kanı dökülen olunca tanrısallık havaya uçuyor ve acınası bir kula dönüyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kral Olacak Adam filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kral Olacak Adam filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir