Kraliçe Margot

La reine Margot

0 kişi izlemiş. | 5 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Kraliçe Margot
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (73 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

24 Ağustos 1572 gecesi yaşananlar, St. Bartholomew katliamı olarak biliniyor. Bu katliamla birlikte, Fransa topraklarını kasıp kavuran bir mezhepler savaşı da başlamıştır. Taraflar arasında barışı sağlamak için, asiller arasında zoraki bir evlilik ayarlanır. Aciz kral 9. Charles'ın kız kardeşi Margot de Valois ile Hugenot kralı Henri de Navarre evlenecektir. Catherine de Medici ise, iktidarı ele geçirmek için cinayet, entrika ve zehirlerle ölümcül bir mücadele yürütmektedir.

İntikam, aşk, nefret... Bu alışılmış saray temalarının yanısıra, 16. yüzyıl Fransa'sını saran kaosa yöneltilmiş sert ve etkili bir bakış ve ensest ilişki içeren sahneler var filmde.

Margot'yu canlandıran Isabelle Adjani ile ilgili son Beyazperde.com haberi için buraya tıklayın. Kraliçe Margot - Reine Margot , La

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • uzun süresine rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız,güçlü sekansları bol,tutarlı ve birbirine yakın sırıtmayan oyunculukları,iyi yönetilmiş,doğru planlanmış özenli sahneleriyle iyi bir film bu.goyanın hayaletlerinin arifesinde izlemek ve özgürlük,eşitlik,kardeşlik naraları atan fransızların tarihine yakından bakmak adına anlamlıydı.katliyamın sabahında gösterilen yüzlerce cansız ve çıplak beden için yapılan şiddeti estetize etmişler eleştirileri ise biraz yavan biraz havada kalmış.6000 ölü daha naif nasıl gösterilebilirdi ki.seyredin,aradan geçen yüzyıllara rağmen ademoğlunun nasılda hiç yol katedemediğini görüp,sadece suret değiştirdiğine ama doğasının değişmediğine belki şaşıracak belkide tarihe acı bir gülümseme bırakacaksınız.

  • her ne kadar yönetmeni tarihi bir film çekmedim dese de,benim gibi tarihten hoşlananaların büyük ihtimalle beğeneceği bir film,süresi uzun olsa da sürükleyici olaylar nedeniyle sıkılmıyorsunuz.gerçekten de klasik bir saray filmi,entrikalar,iktidar mücadeleleri,yasak aşklar vs.ayrıca tarihin önemli bir dönemine de kostümleriyle olsun,renkler ve çekimlerle olsun samimi bir şekilde tanıklık ediyorsunuz.oyuncular çok başarılı,zaten catherine de cannesda en iyi kadın oyuncu ödülünü alan virna lisi tarafından canlandırılıyor.bence izlenebilir,kaliteli ve büyük bir yapım.

  • Dönemin iktidar mücadelesini ve din savaşlarındaki vahşeti iyi yansıtan, müziklerinin ve kostümlerinin güzel olduğu başarılı bir çalışma.

  • bir türlü bu filmin sonu aklımdan çıkmıyor.adjani'nin bakışlarındaki o kurban ifadesi ve sonra ofra haza nın sesinden ELO HI.Bu etkiyi sadece kieslowski filmlerinde hissetmiştim

  • Fransız sinemasının en iyi oyuncularının oynadığı Fransız sinemasının en iyi tarihi filmlerinden biri.(Belki de en iyisi)Oyunculuk,kostüm,dekor,görüntü ve müzikler kusursuz.Din savaşları arasında korkunç bir katliamı ve acıklı bir aşk öyküsünü ve acımasız iktidar mücadelesini anlatan çok güçlü bir dram.(Başyapıt niteliğindeki bu filmi tarihi film sevenler mutlaka izlemeli.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kraliçe Margot filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kraliçe Margot filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir