Kuduz Köpek Johnny

Johnny Mad Dog

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Kuduz Köpek Johnny
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (7 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

15 yaşında, daha çocuk sayılabilecek bir yaşta asker olan Johnny, bugün iç savaşın, çatışmanın sürdüğü Liberya'da elinde silahları, damarlarındaki uyuşturucuyla içindeki çıldırmış köpeği salmak için can atıyor. "Death Dealers" isimli bir örgütün başını çeken Johnny Mad Dog, çetesiyle birlikte sokaklara dehşet saçmaktadır.

13 yaşındaki Laokolé'ninse tek istediği sakat babasını her yerini savaşın kapladığı bu şehirden kaçırmak. Fakat Johnny'nin çetesi peşinde oldukça bunu yapması imkansızdır.

Biri kaçan diğeri ise kovalayan iki çocuğun üzerinden günümüz Afrikası'nın içler acısı portresini ortaya koyan filmde gerçekten askerlik yapmış olan çocuklar kullanılmış. Cannes Film Festivali'nde de gösterilen Johnny Mad Dog, "Umut Ödülü"nün de sahibi olmuştu.

Kuduz Köpek Johnny - Johnny Mad Dog

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Film bende hayalkırıklığı yarattı.. Liberya iç savaşındaki isyancıların mücadelelerine, (her ne kadar dili, dini , ırkı ne olursa olsun sivilllerin öldürülmesini tasvip etmesem de ) bir Liberya asıllı amerikan kızın ve zenci halkın dramı gözüyle bakmamız sağlanmış.. Oysa ki bildiğim kadarıyla liberya ya amerikanın azad ettiği zenci köleler bir gemiyle yollanıp, onlara özgürlükleri burada verilmişti..Ve liberya nın %30 unun müslüman, %60 ının putperest ve diğer kalanının protestan ve katolik olduğu tahmin ediliyor.. Yani bu liberya asıllı amerikalılar Liberya nın çok az bir bölümünü kapsasa da, sosyal statüleri ve hakları liberya daki kabilelerden daha fazla... Öyle ki bu azınlık kesimden öğretmenler, iş adamları çıkıyor.. İsyancıların ise bu haklarının kedinlerine de verilmesini , adaleti istemeleri en doğal hakları.. Bu gerçeği filmde iyi yansıtamadıklarını düşünüyorum..Liberya, afrikanın en düşük okuma -yazma oranına sahip bir ülke.. Amerika nın bir yandan zencileri köleleştirip farklı bir ülkede sözüm ona özgürlüğünü vermesi ne kadar haklı ??? Ne yazık ki filmde tartışma konusu değil. Liberya nın birleşmiş milletlere katılımıyla oranın yerlisi kabileler dışlanmıştır.. İsyancıların davası da bu düzensizliği yok etmektir. Savaşın her türlüsü vahşetken orada yaşananlar da mutlaka vahşetti fakat kimin penceresinden baktığınıza bağlı.. Amerika nın 100 yıl önceki ayıbı da vahşetken bunu başka halkların özgürlüklerini yok ederek örtbas edişini, öz eleştiri yaparak, filme uyarlamasını beklerdim..

  • Film bende hayalkırıklığı yarattı.. Liberya iç savaşındaki isyancıların mücadelelerine, (her ne kadar dili, dini , ırkı ne olursa olsun sivilllerin öldürülmesini tasvip etmesem de ) bir Liberya asıllı amerikan kızın ve zenci halkın dramı gözüyle bakmamız sağlanmış.. Oysa ki bildiğim kadarıyla liberya ya amerikanın azad ettiği zenci köleler bir gemiyle yollanıp, onlara özgürlükleri burada verilmişti.. Ve liberya nın %30 unun müslüman, %60 ının putperest ve diğer kalanının protestan ve katolik olduğu tahmin ediliyor.. Yani bu liberya asıllı amerikalılar Liberya nın çok az bir bölümünü kapsasa da, sosyal statüleri ve hakları liberya daki kabilelerden daha fazla... Öyle ki bu azınlık kesimden öğretmenler, iş adamları çıkıyor.. İsyancıların ise bu haklarının kendilerine de verilmesini , adaleti istemeleri en doğal hakları.. Bu gerçeği filmde iyi yansıtamadıklarını düşünüyorum.. Liberya, afrikanın en düşük okuma -yazma oranına sahip bir ülke.. Amerika nın bir yandan zencileri köleleştirip farklı bir ülkede sözüm ona özgürlüğünü vermesi ne kadar haklı ??? Ne yazık ki filmde tartışma konusu değil. Liberya nın birleşmiş milletlere katılımıyla oranın yerlisi kabileler dışlanmıştır.. İsyancıların davası da bu düzensizliği yok etmektir. Savaşın her türlüsü vahşetken orada yaşananlar da mutlaka vahşetti fakat kimin penceresinden baktığınıza bağlı.. Amerika nın 100 yıl önceki ayıbı da vahşetken bunu başka halkların özgürlüklerini yok ederek örtbas edişini, öz eleştiri yaparak, filme uyarlamasını beklerdim..

  • Afrikadaki iç savaşın vahşetini anlatırken başarılı bir film ancak; nedense savaşın nedenlerine hemen hiç değinmemiş olması, savaş sahnelerinde çocukların düzenliği orduyu nasıl alt ettiğinin anlaşılamaması ve inandırıcı olamaması eksi yönleri. Afrikadaki vahşeti görmek istiyorsanız bunu çok iyi anlatıyor ama maalesef asıl suçluları ortaya dökmeden...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kuduz Köpek Johnny filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kuduz Köpek Johnny filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir