Kutsal Direniş

Yadon ilaheyya

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Kutsal Direniş
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (78 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Filistin ve İsrail arasındaki gerginlik ve bu gerginliğin tam ortasında küçük bir kasaba, Nazareth.

Bu küçük kasabada yaşayan ve iş hayatındaki başarısızlıkları yüzünden bunalım yaşayan bir adam, çevresine duyduğu küçük düşmanlıklar sonucunda kendini mahveder.

Bu adamın oğlu olan E.S., Kudüs'te yaşamaktadır. Genç adam, Ramallah'ta bir kadınla aşk yaşamaktadır. Ancak iki ulus arasındaki gerginlik, genç çiftin ilişkisine de direk yansımaktadır.

Yaşadıkları iki şehir arasında İsrail Ordusu'nun kontrol noktaları vardır ve onlar aşklarını doyasıya yaşayamamaktadır. Kuşatma yüzünden bütün özel anlarını, bu kontrol noktalarından birinin yanındaki gizli bir yerde yaşamakta ve dolayısıyla gizlilikleri kalmamaktadır.

İlişkilerindeki bu sınırlama, bastırılmış arzularının etkisiyle şiddetli bir tepkiye dönüşür ve onları bir fantezi dünyasında yaşamaya iter. Kutsal Direniş - Intervention Divine

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • nedir yani bu ne yani film mi olmuş şimdi bu...ard arda bikaç resim koysalardı da aynı şey...yıllardır arkadaşlar arasında hayatınızda izlediğiniz en iğrenç film konulu muhabbetlerde anlata anlata bitiremediğim film...hayır mesaj vermenin daha farklı yöntemleri de var..

  • Harika bir film mutlaka izleyin en azından ortadoğudaki olanları bir nebze de olsa hissedebileceğiniz bir film.9/10

  • durgun filmleri de severim fakat bu benim seyrettiğim en kötü filmlerdendi...kızın direnişi abartıydı kendimi film setindeymiş gibi hissettim neredeyse şöyle yapın böyle yapın diyecek kadar...

  • Dünyamızı yakından ilgilendiren,bireyi düşünmeye iten bir film.Yıllardır kanayan bir yaraya sürreal bir dille el atan yönetmen simgesel anlatımla izleyiciyi filme daha da çekiyor.Filmde ana karakter sayımız az olmasına rağmen Filistin halkının psikososyal durumlarını küçük karakterler referansıyla öğreniyoruz.Ana temada görülen aşkın arkasında imalarla,alegorilerle dolu cesur bir politik film ortaya çıkmış.

  • kutsal direniş çok yavaş ve imgesel bir film. filmde filistin-israil çatışmasıda bu imgesellikle anlatılmış. bu iki ülke arasındaki soruna yapılan ve bazı filmlere yapılan göndermeler de gözden kaçmıyor

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kutsal Direniş filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kutsal Direniş filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir