Kuzey Yamacı

North FaceNordwand

1 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Kuzey Yamacı
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar içerir
7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (85 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Birkaç adam Avrupa'nın en yüksek dağlarından birini keşfetmek için, farklılıklarını bir tarafa koyarak yola çıkarlar.

Gerçek bir hikayeden esinlenilmiş olan filmde 1936 Nazi Almanyası konu edilmiş. Almanya, dünyanın gözündeki yerini iyi konumlandırabilmek için yollar aramaktadır.

Dünyanın en meşhur kuzey yüzüne sahip İsviçre'nin Eiger Dağı, kuzey duvarının ortalama 70 derecelik eğimiyle dünyanın iyi dağcılarının hep rüyası olmuştur. Bu dağa tırmanırken hayatını kaybeden birkaç Alman dağcıdan sonra başarılı olacak başka bir ekip aranmaktadır. Tony Kurz ve Andi Hinterstoisser o sıralar Alman ordusunda görev yapmaktadırlar. Berlin'in en büyük gazetelerinden birinin editöryel sekreteri konuyu bilmekte ve Kurz'u tanımaktadır. Kurz ve Hinterstoisser'i dağa tırmanmak için ikna etmeye çalışır. Hinterstoisser bu işe olumlu bakarken Kurz Nazi Almanyası hakkında şüpheler içindedir. Sonunda kabul eder ama bu riski Alman liderleri mutlu etmek için değil, kendisi için yaptığının altını çizer.

Kurz ve Hinterstoisser sonunda yaz ortası gibi tırmanmaya başlarlar ve bir grup Avusturyalı ile bir yarış içine girerler.

North Face, 2008 Locarno Film Festivali'nde resmi seçim olarak gösterildi.

Kuzey Yamacı - Nordwand

GaleriYorumlar
  • dikey limit gibi olmasada dağ aksiyonu ve dram olarak 4x4 bir film olmuş

  • tavsiye edeRim güzel bir film. 10 / 8 puan

  • gerçekten çok güzel bir doğa ve dağcılık filmi,gerilimli ve heyecanlı filmleri sevenler mutlaka izlesin 8/10

  • Gerçekçi bir yapım olmuş.İnsan piskolojini de yansıtan durağan bir film.Boş vaktiniz varsa yaşanmış bir olaydan uyarlanan başarılı bir çalışma tavsiye ederim.

  • günümüzde çok az doğal ortamda film yapılıyor tamam bu filmde de yüzde yüz doğal ortamda yapılmadı ama en azından oyuncuların o soğukluğu çektiğini görüyoruz bunun yanında günümüz filmleri teknoloji ile aksiyon görsellik yaratıp tamemen etkileyerek film yapılıyor kimse yağmurun altında ıslanmıyor kimse karda ağzından buhar çıkarark konuşmuyor ben buna karşıyım madem sinema gerçek gündelik hayatı yansıttını iddaa ediyoruz bu gibi filmlerin olmasını istiyorum.türk sinemasıda öle komedi filmleri, eğlencelik aşklar olsun hep güneşli havalar falan yahu hiç mi dünyada yağmur, kar, rüzgar olmuyorda bunlar yansımıyor perdeye çok uzadı filmi herkese tavsiye ederim sonu ile ilgili şunu söyleyeceğim, bazı anlar vardır karanlığın en dibinde olduğunuz zaman aydınlığa en yakın olduğunuz andır, bazı zamanalrda ise aydınlığa en parlak olduğu yerde karanlığa en yakın olduğunuz andır bu filmin sonuda böle bu beni çok etkiledi sonu gerçektede bu şekilde olduysa sadece sinema kurgusu olarak buraya yansımadıysa çok etkiledi beni 10/8

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Kuzey Yamacı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Kuzey Yamacı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir