Leyleğin Geciken Adımı

To meteoro vima tou pelargou

0 kişi izlemiş. | 10 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Leyleğin Geciken Adımı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (45 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

TV muhabiri olan Alexandre, kısa bir süre için Yunanistan'ın bir sınır kasabasına gelir. Burası Türkiye ve diğer ülkelerden gelen mülteciler için bir geçiş yeri ve zamanın adeta durduğu bir noktasıdır dünyanın. Karşılıklı iki ülkenin sınırında nöbet bekleyen askerler, dingin bir gerilim içinde görevlerini yaparlar. Yunanlı askerlerin leylek adımlarıyla yaptıkları törensel nöbet değişimleri bu tuhaf atmosfere katkıda bulunur.

Alexandre, sınırdan akın eden mülteciler arasında tanıdık bir simaya rastlar. Bu yüzün bir kaç yıl önce esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Yunanlı bir politikacıya ait olduğundan neredeyse emindir. Araştırmaya koyulduğunda kolay kolay unutulmayacak bir hikayenin çizgileri ortaya çıkmaya başlar.

Ulis'in Bakışı'yla birlikte ülkemizde de geniş bir kitlenin hayranlığını kazanmış olan auteur Theo Angelopoulos, Tarkovski'ye taş çıkartan plan sekansları, sıradışı ritmi, hümanist senaryosu ve metaforları ile bu bir önceki filmiyle de çağdaş Avrupa sinemasının en önemli isimlerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Her sinemaseverin izlemesi gerekli.

Leyleğin Geciken Adımı - Pas Suspendu De La Cigogne, Le

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Sınırı geçtik ama hala burdayız,evimize varmak için daha kaç sınır geçeceğiz. bu sözler ülkesinde siyasi mülteci olmayı seçmiş bir politikacının ağzından dökülen ve tüm mültecilerin dramını aktaran,düşündürten rahatsız edici sözler.Sınır kavramı üzerine daha da bir düşünmye itiyor,insanı altüst ediyor.Aslında yönetmen Angelopoulos olunca çok söz söylemeye gerek yok yine kanayan bir yaraya parmak basılmış,yine derin ve anlamlı replikler,yine fotoğraf gibi muhteşem kareler ve yine Eleni Karaindrounun enfes müzikleri.Bir kere de Angelopoulos izlediğimde bu kadar çarpılmış olmasam.

  • vatan bir avuç toprak,bayrak ufak bir bez parçası,sınır ince bir çizgiden başka nedir ki?film muhteşemdi.hiçbiri bir nefeslik insan ömründen daha değerli değildir.büyük usta bunu çok iyi anlatmış.komşumu kutluyorum:)

  • İnsanının dünyada kendi kendine yarattığı sınırlar üzerine şiir gibi film yapmış büyük usta.Yine uzun planlar,ağır hareketler,mükemmel görüntüler.İzlediğim 3 filminde de bir düğün sahnesi vardı ama bu sefer ki bir harikaydı.

  • 'Sınır' kavramı üzerine çekilmiş en güzel filmlerden birisi.Keşke Sinan çetin filmini çekmeden önce bu filmi iyice irdelese idi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Leyleğin Geciken Adımı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Leyleğin Geciken Adımı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir