Libertarias

FreedomfightersLibertarias

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Libertarias
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (22 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İspanya'da iç savaşın patlak verdiği dönemde, rahibe Mariamanastırından kaçmak zorunda kalır ve sosyalist bir askeri kadın birliği tarafından kurtarılana dek bir geneleve sığınır. Maria daha sonra bu birliğe katılarak cephede savaşır. Kadın birliğinin karşı karşıya olduğu iki sorun vardır: Hem milliyetçilere hem de solda daha geleneksel bir askeri yapılanma isteyen gruplara karşı mücadele. Libertarias - Libertarias

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Filmin hikayesini anlatan yerde sosyalist deniyor. Libertarias sosyalistleri değil anarşiştleri anlatıyor.

  • bence film iki ayrı başlık altında değerlendirilebilir.birincisi Sinematografik yönünü ki bunda çok da başarılı olduğunu söylemem. yönetmen kendisi aynı zamanda senarist anlatmak istediği mesajı çok da etkili bir şekilde verememiş. ancak objektif olma konusundaki samimiyeti su götürmez. ikincisi anarşizm ve kadın. kadının her platformda , anarşizmde bile veya anarşist mücadele içinde bile, ezildiğini ve 1930 lardaki ispanyol anarşist mücadelenin(tarihteki en güçlü anarşist mücadele) hangi gelgitler içinde olduğunu gösterme çabası takdire değer...sonuç olarak ağır bir konu, objektif bir bakış açısı ve toparlayamama...edenknight ın yorumu ise toplumda anarşizme genel bakışın ne olduğunu çok iyi gösteren bir örnek. anarşizmin, fight clubta olduğu gibi önüne gelen her şeyi yıkıp dağıtmak olduğu zannediliyor. filmde burritinin verdiği cevap gibi: 'burjuvazi her zaman özgürlüğü kaosla açıklama eğilimindedir.' ancak fight club la şöyle bir ortak yan olabilir: eleştirdikleri sistem aynı:capitalism...yani fight club ı anarşismi anlatan bir film olarak görmek kropotkine büyük bir haksızlık olur....

  • bu film hakkında çok gerçekçi olmak lazım film zamanının anarşist felsefesini ve bu felsefenin yanlışlarını , getirdiği olumsuzlukları konu almış. tabi bunu görmek için filmin sonucuna değil içeğini düşünmek gerekir ve bence çekilen sağlam yapıtlardan biri bu film anarşizme karşı objektif yaklaşmış.

  • Anarşizmi övmek adına çekilmiş amatörce bir yapım,filmde iki dakika da bir anarşizm deniyor,coşkulu insan kalabalıkları görülüyor,ama film bir türlü istenen etkiyi yaratamıyor,yani karşılaştırmak gerekirse Dövüş Klubü içinde anarşizm kelimesi bir kez bile geçmemesine rağmen bu filmde 100 kat daha anarşisttir.Bu filmde ruh yok bi kere.Olmamış.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Libertarias filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Libertarias filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir