Love and Death

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Love and Death
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (16 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Napolyon, Çarlık Rusya'sını işgal etmek isterken, Boris Grushenko adlı korkak bir Rus ülkesini korumaya ve ülkesi icin savaşmaya zorlanır. Fransız ordusu, sayıca çok daha fazla ve daha güçlü olduğu için Rusya savaşı kaybeder. Napolyon artık Moskova'ya ulaşmıştır.

Boris, savaşmanın bile saçma olduğunu düşünürken, yeni evlendiği genç karısı tek çarelerinin Napolyon'u öldürmek olduğunu söyler.

Rusya'nın tarihini komik bir dille anlatan Woody Allen; aşk ve ölüm üzerine de derin bir felsefe yapıyor. Love and Death-Love and Death

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Kalitesiz komedi ve zorlama espri değil yerinde espri arayanlar bu film tam size göre. Kahkahası garanti, mükemmel bir seyirlik. Yine bir Woody Allen klasiği yani sizleri gülmekten yerlere yatıracak cinsten. Woody Allen Rusya tarihine el atıyor ve ortalığı kırıp geçiriyor. Şunu açıklamalıyım ki bir yabancı filmde (Woody Allen'in Zelig filmi ve birkaç komedi türü film hariç) bu kadar güldüğümü pek hatırlamıyorum . Woody Allen'in ilk dönem filmlerinden. Başrolde yine eski sevgilisi Diane Keaton var. Woody Allen bu filminde felsefe yapmakla kalmıyor felsefe yaparken katıla katıla gülmenize neden oluyor. Öyle bildiğiniz sık*cı felsefe değil bu. Aşk ve ölüm üzerine, eh biraz da Tanrı'nın varlığı üzerine çeşitli sorulara cevap arayıp, felsefe yapıyor Woody. Ama bunu yaparken kesinlikle diğer bazı felsefi filmlerdeki gibi s*kmıyor. Rahatsız edici cinsten bir sorgulama ve felsefe değil bu. Güldürüyor, düşündürüyor, zevk veriyor.

  • İzlediğim en iyi Woody Allen filmlerinden biri daha...Daha sonra geniş bir yorum yazacağım...

  • Woody Allen ın 70lerde çektiği filmler kadar keyifli yapıtlar izlemedim hayatımda.Love & Death, Sleeper ile birlikte beni en çok güldüren Allen yapımlarından biri oldu.Göndermeleriyle, monologlarıyla, en safından absürd mizahıyla, sahneleriyle tam bir kahkaha bombası.9/10

  • gülmekten yerlere yatmak böyle bir şey.gerçekten çok komikti.10 üzerinden 10 luk bir yapım.

  • Woody Allenın ilk dönem filmlerinden Aşk ve Ölüm oldukça sağlam bir komedi filmi.Filmin ilk yarısı adeta sizi gülmekten yerlere yatıracak sahnelerle dolu.Ama (aması var işte:) ) bu kadar keyifli bir filmi ikinci yarısının ortalarına doğru alır sen filmi I.Bergman filmi haline getirmeye çalışıp felsefi sorgulamalara girersen (sarkastik bir üslupla da olsa) film böyle ne yöne gideceğini bilmez bir halde kalakalır. Sözün özü bu film ikinci yarısındaki derin olma çabalarını kaldıracak bir senaryoya sahip değil.İlk yarıdaki gibi sürse bir komedi klasiği olurmuş, felsefik sorgulamalarını da başka bir filmde yapsaydın be Woody amca bu filme gitmiş mi hiç?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Love and Death filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Love and Death filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir