0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

M
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (74 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Islık, balon, şeker, cinayet ! M, Metropolis'in yaratıcısı Fritz Lang'dan suç, ceza ve adalet hakkında siyah beyaz bir gerilim. Seri cinayetler işleyen çocuk katili Hans Becker tüm şehirde kaosa sebep olmuştur.

Nazi-öncesi Almanya'sında Berlin'de yaşayan Hans'a karşı dönemin hükümeti çalışmakta, ancak polis katile ulaşamamaktadır. Polise karşı, yeraltı suç örgütlerinin katilin peşine düşmesi olayların karışmasına sebep olacaktır.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Fritz Lang apaçık döneminin en önemli yönetmenlerinden olup gelecekte çekilmiş olan birçok filme önayak olmuştur bilindiği üzere."M" herşeyiyle ne derece önemli bir film olduğunu gözüme sokulan birçok sahneyle gösterebilmiş üstelik konuya birçok bakış açısıyla bakıp detaylarını deşerek bunu başarmış-birçok etkileyici unsuru görmek mümkün filmde.Son olarak Peter Lorre, o nasıl bir görüntüdür..

  • Birçok mesaj içeren, anlamlı, duygusal ve birazda gerilim unsurları barındıran hoş bir seyirlik.Çocuklarımıza sahip çıkmamız, onlara dikkat etmemiz gerektiği mesajını veriyor bir yandan.Günümüze ışık tutan bir film bana göre. 10 / 8

  • Fritz Langın bu filmi esas olarak faşizmin doğasına ışık tutar, katile bakışın ne şekilde değiştiğini, zanlıya bakışın nasıl değiştiği olarak okuyabiliriz. Toplumsal seferberlik adı altında nasıl bir Foucault vari panopticon(yani kontrol ve disiplinin maksimum düzeyde olduğu hapishane modeli) oluşturulabileceğinin işaretini verir. Burada panopticon toplumdur.Beni nedense en çok etkileyen bu filmde, sesin boş mekanlarda yankılanması, mekandan mekana yayılmasıdır, der ki Lang, toplumsal kontrol sadece sözle, yazıyla, zaman kontrolüyle olmaz, mekan da kontrol altındadır. Günümüzde eleştirisini koruyan bir başyapıt.

  • sanki dün çekilmiş gibi yepyeni duran bir film..

  • Fritz Lang'in en sevdiğim filmi M. Bir nevi faşizmin habercilerinden; bu filmde vurgulanmak istenen halkın hiç bir üst güç, rütbe tanımadan kendi mahkemesini oluşturma gücünü kendinde görmek istemesidir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle M filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve M filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir