Machuca

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Machuca
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (107 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1973 yılında Şili dünyanın gelmiş geçmiş en kanlı darbelerinden birine ev sahipliği yaptı. Binlerce insanın öldüğü ve eskisinden daha büyük bir sefalete sürüklendiği bu darbenin hazırlık döneminde, sokaktaki insanın yaşayışını ve umutlarını, iki küçük çocuğun gözlerinden izliyoruz.

Özel bir Katolik okulunun müdürü olan Peder McEnroe'nin hayattaki en büyük amacı insanların daha adil ve eşit şartlar altında yaşamasına yardımcı olmaktır. Ancak sadece bir okul müdürü olarak elinden gelen, zengin olmayan ailelerin çocuklarını da, bazı velilerin desteğini de alarak okula kabul ettirmektir. Santiagolu zenginlerin sadace birkaç sokak ötesinde bir gecekondu da yaşam savaşı veren Pedro Machuca okula işte böyle kabul edilir ve zengin ama utangaç olan Gonzola Infante ile tanışır.

İki çocuğun hayata dair ilk tecrübelerini ve dostluklarını keşfedeceğiniz, dünyanın yeniden adaletli olmasını birlikte dileyeceğiniz bir film Machuca. 41. Antalya Altın portakal Film Festivali'nin de açılış filmi olan Machuca, yönetmen Andres Wood'u tanımak için iyi bir fırsat.

Machuca - Machuca

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Güzel bir senaryo, eski ama etkili, umarım izleme fırasatımda olur. CD marketlere bakmak lazım tabi.

  • Adına ülkesine kanmayın. Ben de öyle yaptım. Film elime geçtikten belki de 3 ay sonra izledim. Ama pişman oldum. Çok hoş bir tarih filmi temelinde. Ancak filmsel boyutu da yerli yerinde.

  • başarılı bir film.

  • sinemada siyaset ve sınıf ayrımcılığı gibi konular nedeniyle yaşanan insanlık dramlarına çok rastlarız,machuca da bizi bu sefer şiliye götürüyor.yaşananların dehşetinden bahsetmeye gerek yok,filme gelirsek,machuca o çalkantılı dönemlerde geçmesine rağmen kesinlikle sadece olaya dramatik açıdan bakmayı ve bir nevi duygu sömürüsü yapmayı seçmiyor,çok daha fazla karamsar bir yapıya bürünebilecekken,normal hayattan normal kesitler sunarak daha gerçekçi ve samimi bir hava yakalıyor.çocukların büyüme aşamaları güzel yansıtılmış,oyuncular da başarılı,siyasi devrime fazla fazla girmeden,bu olayları bir kaç çocuğun gözünden anlatmayı başarıyor film.bana sorarsanız mutlaka izlenmesi gereken bir klasik diyemem fakat kendini çok rahat izletir ve bir şeyler hissetmenize kesinlikle sebep olur.

  • konu biraz ağır işlesede verdiği mesajlar ve olayları yansıtması etkileyiciydi tavsiye ederim

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Machuca filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Machuca filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir