Mahremiyet

Intimacy

3 kişi izlemiş. | 303 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Mahremiyet
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (129 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Cannes'da Jüri Özel Ödülünü kazandığı Queen Margot (1994) ve BAFTA Ödülü'ne aday gösterildiği Those Who Love Me Can Take The Train'in (1998) ardından, yönetmen Chereau bu kez tamamen fiziksel bir ilişkinin zamanla nasıl tutkuya ve alışkanlığa dönüştüğünü anlatmak için kamera arkasına geçti.

Chereau, senarist Kureishi hakkında düşündüklerini ise şöyle dile getiriyor:

"Hikayelerinin düzgünlüğünü ve kurgulamasını çok seviyorum, açık yürekli yaramazlıklarını, kendine acımayan bir anlatımı olmasını, saldırgan ve cesur espri gücünü ortaya koyması ise bir senarist için az bulunan özellikler. İlk çalışmalarda bana kısa hikayelerini de getirmişti. Bunlar 5-10 sayfayı geçmeyen fakat anlatmak istediği herşeyi biraraya çok basit bir anlatımla sığdırdığı hikayelerdi. Bunlardan biri bu filmi yapmamızı sağlayan Nightlight adındaki hikayeydi. Roman ile hikayelerden ikisi arasında inanılmaz bir bağ vardı. Hiçbir romanda rastlayamayacağınız detaylara bu kısa hikayelerde rastlamıştım."

Filmin başrollerini paylaşan Mark Rylance ve Kerry Fox, birbirlerine fiziksel olarak bağlanan iki sevgiliyi canlandırıyorlar. Chereau için İngiliz oyuncularla çalışmak oldukça güzel bir sürpriz.

"Sete her gelişlerinde bütün gece canlandıracakları set için düşünmüş ve hazırlanmış bir halleri vardı. Ve her seferinde birbirinden ilginç fikirler ve önerilerle karşıma çıkıyorlardı. Fakat onlardan değişik bir şeyi denemelerini istediğimde asla korkup geri adım atmıyorlar ya da ilham gelmesi için oturup beklemiyorlardı. Fransa'da oyuncular daha spontane düşünür kendilerinden isteneni yaparlar. Rolleri için derine inmez o karakterin aslında nasıl olduğu konusunda kafa yormaz, bunu yönetmenden beklerler."

Yönetmenin film konusundaki bir diğer üzerinde durulması gereken sözü ise şu: "Başka filmlerin seks sahnelerinin bittiği yerde bu filmin seks sahneleri başlıyordu. Ara verildiğinde Mark bana ne kadar ileri gitmesini istediğimi sordu. Ben de ona gidebildiğin kadar ileri dedim. Sonra Mark ve Kerry arasında uzun bir diyalog geçti. Birbirlerine moral desteği veriyorlardı. Bir seks sahnesinde iki oyuncunun böylesine bir dayanışmaya girdiklerini hiç görmemiştim."

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Tabletten neden izleyemiyorum lutfen bırı yardım etsın

  • İzlemedim... ama yorumlar beni çok etkiledi. en kısa zamanda izleyeceğim...

  • etkilendim...mahremiyet ne yapıp edip izlemeniz gereken filmlerden biri.

  • Eski sevgilimle bir türlü fırsat bulup da izleyemediğim film. Ayrıldıktan sonra izleyebildim! Beni etkiledi ve beğendim! Yapılan yorumlardaki porno ibaresine aldanmamanızı tavsiye ederim. Herkes gördüğünden kendi anladığı kadarını anlatabilir! İzlenmemesi hata olur... 7/10

  • bence güzel bir filmdi.her nekadar biraz erotik de olsa..ama insan doğası ve insan arzuları...bence şöyle düşünmek lazım:birine aşıksanız onunla bişeyler paylaşmak,özellikle sır gibi kimsenin haberi olmadan sadece ikinize ait anlar yaşamak güzel bir duygudur...filmde erkeğin kadınla sadece cinsellik yaşıyo olmasından rahatsız oluşu güzeldi..düşünsenize o durumdasınız 'kimin umrunda zevk alıyomusun alıyosun dahası ne' diyebilirdi..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Mahremiyet filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Mahremiyet filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir