Malcolm X

1 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Malcolm X
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (350 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Amerikan tarihinin en önemli insan hakları savunucularından ve siyahi liderlerinden biri olan Malcolm X'in hayatı, Spike Lee'nin yaratıcı bakış açısı ile beyazperdeye aktarılıyor. Daha önce Broadway'de tarihi lideri canlandırmış olan Denzel Washington'un dikkate değer oyunculuğu ile Malcolm X'in hikayesi sıradan bir biyografi olmaktan çok, bir insanın hayatında devrim yapıp kendini gerçekleştirmesi şeklinde, dönemlere bölünerek anlatılmış:

Babası Ku Klux Klan tarafından öldürülen Malcolm, çağdaşı bir çok zenci gibi umutsuz ve zor bir çocukluk geçirir. Neticesinde hayatı günlük yaşayan hedonist bir hırsıza dönüşür. Sonunda hapise girdiğinde İslam öğretisi kendisini yeniden tanımlamasına yardımcı olur. Burada dahil olduğu toplulukta kendini bulur ve yükselmeye başlar. Hapisten çıkınca Malcolm, adeta bir mesih işlevi yüklenir ve kendilerini birer suçlu yapan toplumsal adaletsizliğe başkaldırır.

Malcolm X - Malcolm X

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Malcolm X bir mücadeleci, bir dava adamı. Pis bir hayatı varken hapiste sözde İslam ile tanışıyor. Hapisten çıktığında bu sözde İslamcıların cemaatinde takılarak önemli bir adam haline geliyor. İlerleyen yıllarda bu sözde İslamcıların çıkarlarına ters düşen konuşmalar yapınca dışlanıp tehdit ediliyor. Tam bu sıralarda kutsal topraklara hac ziyaretine gidiyor. İşte burada gerçek İslamı tanıyor. Geri döndüğünde o bambaşka bir Malcolm X. Gerçekleri öğrenmiş Malcolm X artık ırkçılık gibi kötü şeyler istemeyen Malcolm X. Mutlaka seyredin çok gerçek çok iyi bir film. Bu gerçekliği anlamaya çalışın... Ve tavsiyem orijinal dilinde izleyin.

  • güzel bir film izleyin

  • oyunculuga diyecegim yok ama senaryodaki kopukluklar tatmin etmedi.ama tabi ki biyografi niteliginde oldugundan ona da soylenecek cok soz yok. 8/10

  • ii bir fiLm ama herkes sewmeye biLir...

  • Biraz ağır işlese de, belli bir bölüm sıksa da, akıcı olmayı ve kendini izletebilmeyi başarmış muazzam bir hayat öyküsü...Denzel Washingtonun en iyi performanslarından biri diyebilirim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Malcolm X filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Malcolm X filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir