Malcolm X

1 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Malcolm X
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (350 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Amerikan tarihinin en önemli insan hakları savunucularından ve siyahi liderlerinden biri olan Malcolm X'in hayatı, Spike Lee'nin yaratıcı bakış açısı ile beyazperdeye aktarılıyor. Daha önce Broadway'de tarihi lideri canlandırmış olan Denzel Washington'un dikkate değer oyunculuğu ile Malcolm X'in hikayesi sıradan bir biyografi olmaktan çok, bir insanın hayatında devrim yapıp kendini gerçekleştirmesi şeklinde, dönemlere bölünerek anlatılmış:

Babası Ku Klux Klan tarafından öldürülen Malcolm, çağdaşı bir çok zenci gibi umutsuz ve zor bir çocukluk geçirir. Neticesinde hayatı günlük yaşayan hedonist bir hırsıza dönüşür. Sonunda hapise girdiğinde İslam öğretisi kendisini yeniden tanımlamasına yardımcı olur. Burada dahil olduğu toplulukta kendini bulur ve yükselmeye başlar. Hapisten çıkınca Malcolm, adeta bir mesih işlevi yüklenir ve kendilerini birer suçlu yapan toplumsal adaletsizliğe başkaldırır.

Malcolm X - Malcolm X

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Denzel Washington ın olağanüstü ve çarpıcı performansını izlemek için bu filmi seyretmek tamamen ayrı bir sebep.Fakat 3 küsür saat süren ve bir dakikası bile harcanmamış benzersiz biyokrafik bir film olmuş.Kaçırmayın ve bu muhteşem mücadeleyi seyredin.8/10

  • Spike Lee sıradan bir suçlunun arkasına aldığı büyük halk yığınının desteğiyle kendini kaybetmesini,daha sonra yaşadığı gerçek anlamdaki aydınlanmanın onu götürdüğü trajik sonu öylesine dokunaklı anlatıyor ki özellikle sonu boğazınızda düğümlenecek.

  • djibril7 : kesinlikle izlenmesi gereken bi filmm... harlem sokaklarinda İslamm yankilaniyorr ! oyuncluk senaryo hersey güsell ancak anlayamadigim tek seyyy arabistandaki misir piramitleri :D:D:D 10/8Filmi biraz daha dikkatli seyredersen Malcolm Xin önce mısıra oradan arabistana geçtiğini görürsün. Onun dışında mükemmel bir film. 10 üstenden 11i hak ediyor. Denzela söylenecek kelime yok. Herkesin bu filmi seyretmesi gerekir.

  • kesinlikle izlenmesi gereken bi filmm... harlem sokaklarinda İslamm yankilaniyorr ! oyuncluk senaryo hersey güsell ancak anlayamadigim tek seyyy arabistandaki misir piramitleri :D:D:D 10/8

  • Muteşem bir film..Gerçek bir savaş..Hiç bir saniyesini kaçırmamak için her şeyini verebileceğiniz bir film...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Malcolm X filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Malcolm X filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir