Mançuryalı Aday

The Manchurian Candidate

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Mançuryalı Aday
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (425 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Birinci Körfez Savaşı' nda yüzbaşı olarak görev yapan Bennett Marco, Amerikan Kuvveleri' nin halkla ilşkiler bölümünde çalışmaktadır. Düzenlediği seminerlerde savaş sırasında yaşananları, galibiyetleri ve Çavuş Raymond Shaw' ın kahramanlıklarını anlatmaktadır.

Gerçekte acı dolu olan olayları olduğundan farklı bir şekilde dile getirmesi O' nu rahatsız etmeye başlar. Çatışmalar sırasında hayatını kaybeden Amerikan askerlerinin gerçekten Iraklılar tarafından öldürüldüğü konusunda sürekli kuşkular duymaktadır. Kimi zaman da Çavuş Shaw' ın sahip olduğu şeref madalyasını haketmediğini düşünür.

Raymond Shaw Amerikan başkan yardımcılığına adaylığını koyar. En büyük destekçisi de senatör annesidir. Binbaşı Marco gerçekleri ortaya çıkarmaya kararlıdır ve tek başına bir mücadeleye atılır.

1962 yapımı The Manchurian Candidate'in yeniden yapımı olan film, Jonathan Demme tarafından yönetilmekte. Orjinal yapımda Frank Sinatra tarafından canlandırılan Bennett Marco karakterini ise yeniden yapımda Denzel Washington canlandırıyor. Usta aktörle yönetmen Demme, daha önce Philadelphia filminde beraber çalışmışlardı.

Mançuryalı Aday - Manchurian Candidate, The

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • insanı sıkmayan psikolojik tarzda bilim-kurgu filmi. 8/10

  • asagıdaki yorum cok güzel.Film psikolojiye harika odaklanıyor dogru gayette etkiliyor fakat entrikalar ve siyasi gerilim cok zayıf kalıyor ikisi de dengede tutulsa bu film tadından yenmezdi ama bu yönden sınıta kalmıs yine de izlenesi 6/10

  • Denzelin diğer pekçok filmini izlemiş olmama rağmen buradaki yorumları okuduğumda haksızlık yapıldığını düşünüyorum.Yani film o kadar kötü değil, hiç sıkılmadım mesela ilk yarı nasıl geçti anlayamadım bile.Bu arada ilk yarının gidişatından filmin radikal 1 film olacağını ve "kendi çocuklarını terör terör diyerek ölüme yollayan" Amerikan Sistemine iyi 1 eleştiri olacağını (bkz. Aslanı Kuzulara, Kirli Sırlar, Syriana ) sanıyordum AMA film sona geldikçe "Esasında devletimiz sağlam temellerde, ülkemize bağlı FBI ajanlarımız var, Var olsun ABD" gibi bir msj çıktı ne yazık ki.Herşeye rağmen yine de güzel; Sonuçta savaşın ne kadar kötü olduğu (Filmde geçen radyo haberindeki Gine bombalandı sekansına Dikkat ), ABD nin savaştığı bu insanları bir zamanlar Sovyetlere karşı kendisinin yetiştirdiği ( bkz. Diğer başkan adayının konuşması ) vs. nin dahi filmde anlatılması bişeydir.Fakat en güzeli tek başına da olsa 1 kişinin azimli mücadelesi.. İzleyin derim. 8,4/10

  • Yönetmenlik iyi,oyunculuklar iyi ama yine de aksayan yönleri yok değil.Jonathan Demme Ben Marco nun psikolojisine iyi odaklanıyor ama bu sefer de işin siyasi entrika kısmı hak ettiği önemi göremiyor.Herşeye karşın ortalamanın üzerinde diyebiliriz.

  • Bu filmiçin 3 kez sinemaya gittim.Daha da doymadım, bir de dvdsini aldım.Denzel Washington ve Meryl Streep resmen döktürmüşler.Hele Denzelın en iyi oyunlarından biri diyebilirim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Mançuryalı Aday filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Mançuryalı Aday filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir