Melankoli

Melancholia

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Melankoli
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar içerir
13 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (7 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Yeni evlenen çift Justin ve Micheal evliliklerini Justine'nin ablası Claire'nın malikanesinde, görkemli bir davet ile kutlarlar. Fakat bu iki kız kardeş yapı itibariyle birbirlerine ters karakterdedirler. Justine depresyona, drama ve melankoliye yakın ve yatkın bir kadınken, Claire kız kardeşine göre daha normal olan taraftır. Justine'nin düğün gününde ise ailede herkesin kendine has arızları bir bir ortaya çıkmaya başlar.

Tam da bu kutlama esnasında Melankolia adlı bir gezegen, şimdiye kadar güneşin arkasında saklı kaldığı yörüngeden çıkarak dünyaya doğru gelmektedir. Şimdi herkesin kıyameti kendisine göredir...

Filmini "Bu bir düğün, melankoli ve psikolojik bir felaket filmi." sözleriyle nitelendiren sıradışı yönetmen Lars Von Trier'in son işi olan Melankolia'nın başrollerini Cannes'da bu filmdeki oyunculuğu ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü alan Kirsten Dunst ve yönetmenin bir önceki filmi Anti Christ (Deccal)'te de beraber çalıştığı Charlotte Gainsbourg üstleniyor. Senaryosu da Lars von Trier'e ait olan filmin eleştirmen notu ise, Cannes'da yarattığı tartışmaya rağmen oldukça yüksek.

GaleriYorumlar
  • dünyayı melankoli yıkacak... insanlar kendi dar çerçevelerinin dışına çıkamaz, içine hapsolur ve o dünyalarının bile farkında olmazlarsa, kendi kendilerinin sonunu getirmişlerdir zaten...böyle muhteşem bir anlatısı olan filim..

  • bana göre lars von trier in en kötü filmi diyebilirim...ne demek istediğimi diğer filmlerini izleyenler bilirler

  • lars von trier ne kadar ünlü bir yönetmen olursa olsun, filmlerinde hep karmaşa ve duyguları anlatmak için zorlama var.. zorlama ile daha dikkat çekici ve karizma dolu olacağını sanıyor ama sıkıcılığı doruğa ulaşıyor. bu filmde saçma ve bayıltıcı kadar zor bir film.

  • Bu filmi henuz izlemediginiz icin cok sanslisiniz ici bos olan bir film

  • Geç de olsa Antichrist ile tanıdığım Trier bu filminden sonra bir kez daha Charlotte Gainsbour ile çalışıyor. Bu ikili varsa zaten izlemek için düşünmeme bile gerek yok şimdiden sabırsızlık baş gösterdi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Melankoli filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Melankoli filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir