Mephisto

Mephisto

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Mephisto
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (28 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Hendrik Hoefgen, çok başarılı bir tiyatro sanatçısıdır. Dünyanın hızla yeni bir dünya savaşına savrulduğu 1930'lu yıllarda, büyük kitleleri coşkuyla tiyatro salonuna çeken temsillerde rol almakta ve büyük başarılar elde etmektedir.

Nazi'lerin iktidara gelmesi sonrası ülkede yaşanan kargaşa ve dikta rejiminde, pek çok arkadaşı ve sevdiği insan Nazi terörüne maruz kalırken Hendrik, sadece kariyerini düşünerek çok politik bir tavır alır. Ama zaman ilerledikçe içinde yaşadığı baskıcı ortam sanatına da müdahale etmeye başlar ve sanat, politika, bireysellik ve hayatı üzerine önemli sorgulamalara girer.

Usta Macar yönetmen István Szabó'nun baş yapıtlarından biri olan Mephisto, Taraf Tutmak ve Hanussen'de olduğu gibi politika ve sanat arasındaki ayrımlar ve politik baskılara maruz kalan bir sanatçının yaşadığı çelişkiler üzerine oldukça etkileyici bir film. Usta oyuncu Klaus Maria Brandauer'un da, unutulmaz bir performans ortaya koyduğunu eklemeyi unutmayalım. Mephisto -Mephisto

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • yahudi bir aktörün nazi almanyasında yaşadıklarını anlatan çarpıcı bir film nazi diktatörlüğünü birde aktörlerin gözünden izleyin derim

  • 1980 lerin belki de en iyi filmi Mephisto..tekrar tekrar izlense de tadına doyulmayacak bir başyapıt..bir aydın öz eleştirisi faşizm yergisi..

  • Oportünizm kavramının çok güzel işlendiği harika bir film. Goethe'nin Faust romanında ruhunu sattığı şeytandır Mephisto aslında... Bu filmde de bir aydının ruhunu nasıl Nazilere sattığını göreceksiniz. Mutlaka izleyin, günümüzü daha iyi anlamak için.

  • Sanatkarların güncel olaylar karşısında alması gereken tavır ve boyun eğme güdüsü üstüne bir başyapıt idi, başroldeki Klaus Maria Brandauer inişli çıkışlı Hendrik Hofgen karakterini canlandırırken ağzımızı açık bıraktı.

  • bu benim mephisto'm.faust'un mefistosu.geothe'yi okuyanlar bilir.filmde şeytanın ben'lerinden sadece birine gönderme vardır.nazi diktatörlüğü insanlığı kasıp kavururken hendrik,sadece kendi statüsü için bencil bi savaş veriyodu.shidler's lists.hatırladınızmı?onunla taban tabana zıt bi insanlık örneği.tuhaf bi ironi....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Mephisto filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Mephisto filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir