Merkez İstasyonu

Central StationCentral do Brasil

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Merkez İstasyonu
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (57 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Annesi Rio de Janeiro'nun merkez istasyonu önünde öldürüldükten sonra, küçük çocuk, yalnız ve iyiliğe inanmayan bir kadın tarafından sahip çıkılır. Kadın, aklına ilk gelen, çocuğun üzerinden çıkar elde etme düşüncesiyle, Brezilya'nın uzak Kuzeydoğusunda yaşayan babasına götürüp teslim etme sorumluluğu arasında kalır. Sonuçta onları giderek daha da uzak ve tanışık olmadıkları yerlere götüren kamyonlar ve arabalarda seyahat ederken, aralarındaki düşmanlık da yokolmaya başlar. Yolculuk, herbirinin kendi kişiliklerini bulacağı bir seyahate dönüşmektedir. Merkez İstasyonu - Central Do Brasil

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • City of God daki kadar çarpıcı gelmese de Brezilyadaki fakirliğin yine ön planda olduğu bir film. Yol hikayesi olarak bakmak gerek filme ancak yönetmen çok başarılı değil bu filmde yani klasik yol hikayelerinin önüne geçememiş. Dram, sadece çocuğun babasını araması üzerine. Hikayenin başlangıcı vicdan azabından başlasa da kadının yalnızlığı üzerinde pek durulmuyor. Bu da filmi tek düzelikten çıkaramamış.

  • hoş bir dostluk hikayesi..bulursanız izleyin bu filmi;ama fazla bişey beklemeyin..7/10

  • yer yer solana esintilerine de rastlanan samimi samimi yürek kuşatan bir hikaye.. mutlaka izleyin.. 9/10

  • anlatım dili o kadar iyi ki sıradan bir konuyu size unutamayacağınız bir şekilde sunuyor.Hepimizin iç sesleri vardır iç burkan bu filmde de bu var seyrederken zaman zaman gülüyor zaman zaman duygulanıyorsunuz naif bir anlatımı var.Seyretmeye değer.birbirine her anlamda zıt olan Dora ve josuenun beraber geçirdikleri kısacık zaman zarfında birbiriyle kurdukları tarifsiz dostluğu, güveni, sevgiyi, çaresizliklerini görüyorsunuz.

  • Bu kadar geç izlediğim için yakınsamda izlemiş olmaktan ötürü aşırı sevinç doluyum çünkü bazı filmler naif olduğunuz zamanlarda çok paralel şekilde hayatınıza girer ve çıkmaz.Böyle bir deneyim oldu benim için.Fernanda Montenegro nun muhteşem performansı Vinícius de Oliveira nın tatlılığı ve sevginin, dostluğun, yaş farkına aldanmaksızın gelişen kusursuz bir bağın çok duygusal anlatımının birleşimi.10/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Merkez İstasyonu filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Merkez İstasyonu filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir