Mezarını Derin Kaz

The Devil's Passkey

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Mezarını Derin Kaz
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (107 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

"İngiltere'nin X kuşağı"na ait, oldukça farklı kişiliklere sahip üç genç olan gazeteci Alex, doktor Juliet ve muhasebeci David aynı evi paylaşmaktadır. Kira paylarını azaltmak için dördüncü bir ev arkadaşı arayan üçlü pek çok adayı geri çevirdikten sonra "cool" mizacıyla dikkatlerini çeken Hugo'da karar kılar.

Bir gün Hugo'yu aşırı dozda uyuşturucudan ölmüş halde, yanında çok büyük miktarda para içeren bir valizle birlikte bulan gençler Hugo'nun cesedini gömdükten sonra parayı alırlar. Ancak içlerinde iktisat bilgisi olan tek kişi olan David bir gün birisinin bu kadar büyük miktardaki paranın mutlaka peşine düşeceğini söyleyerek arkadaşlarını uyarır. David'in tahmini doğru çıkar; polis ve uyuşturucu kaçakçıları aynı anda paranın peşine düşer...

Trainspotting ile dünya çapında ün kazanan İskoç yönetmen Danny Boyle'un ilk uzun metrajlı filmi olan Mezarını Derin Kaz, yönetmenin Trainspotting'de daha da büyük başarıyla devam ettirdiği, sıkça Tarantino'nun sinemasıyla karşılaştırılan mizahi gerilim tarzının daha düşük bütçeli, mütevazi bir öncülü olarak tanınıyor. Mezarını Derin Kaz - Shallow Grave

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • 1920 yapımı olan film Erich von Stroheim a aitti bilgiler yanlış ... Danny Boyle nin Mezarını Derin Kaz filminin orjinal adı Shallow Grave dır.

  • Son yıllarda İngiliz sinemasından çıkan en önemli sinemacı olarak 7. sanatta yer bulan Danny Boyle'un bu ilk filmi yönetmenin daha sonraki filmlerinde de öne çıkacak oyuncuların ve kullanacağı tarzın da bir habercisi.Adını tüm kitlelere duyurduğu ikinci filmi 'Trainspotting'de de çokça yer bulan İngilizlere has mizah ve karakter üzerinde verilen gerilim 'Shallow Grave'de adeta tavan yapıyor. Arkadaşlık ilişkileri üzerine felsefe yaparak başlayan filmimiz -ki yine benzer repliklerle son bulur- tüm olaylar boyunca arkadaş ilişkileriyle 'para'nın insan yaşamındaki yerini zekice sorguluyor.Kara filmleri kıskandıracak filme hakim olan tedirgin havanın yanı sıra kullandığı mizah ve unutulmaz finaliyle de oldukça doyurucu olduğu gibi Boyle'un hala en iyi filmlerinden de biri "Shallow Grave".

  • danny boyleun 90 larda çektiği trainspotting ve a life less ordinary filmleri mükemmeldir.çok beğenmiştim o filmleri...bu iki filmi çeken yönetmen ve aynı ekibin ilk filmi buymuş ama bulup izleyemedim.merak ediyorum açıkçası!

  • Düşük bütçe , iyi bir kurgu ile çekilmiş mutlaka izlenmesi gereken sağlam bir gerilim.10/8

  • arkadaşlık ve arkadaşlığın para ile nasıl ölçüldüğüne malesef bu filmde tanık oluyoruz çok güzel bir film herkese tavsiye ederim filmin finali ve güzel müziğide cabası

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Mezarını Derin Kaz filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Mezarını Derin Kaz filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir