Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu

My Architect: A Son's Journey

0 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (34 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

20.yüzyılın en büyük sanatçılarından kabul edilen mimar Louis I. Kahn'ın yaşam öyküsü ve yarattığı eserler üzerine Oscar adaylığı kazanmış bir belgesel.

Estonya göçmeni Yahudi bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen ve gençlik yıllarında yoksulluk ve yıkım içinde yaşayan Kahn nasıl oldu da dünyanın en büyük mimarlarından oldu? Geometrik sanat ve ışı birleştirerek, New York'tan Uzakdoğuya yüzlerce yapının altında imzası olan sanatçının iş hayatı ne kadar iyi biliniyorsa, özel hayatı da bir o kadar bilinmiyor.

Hayatında üç ciddi ilişki yaşamış olan ünlü mimar, öldüğü güne kadar bu kadınlardan biriyle veliydi. Ancak geriye bir değil üç aile bırakmıştı. Ölümünden uzun yıllar sonra Kahn'ın gayrimeşru oğlunun, babasının izinde geçirdiği beş yıllık bir macera, Mimar Babam.

Kimliği tespit edilemez ve beş parasız halde ölü bulunduğu New York Pennsylvania metrosunun tuvaletinde başlayıp, Kahn'ın eserlerinin yer aldığı tüm ülkeleri dolaşan bir macera izleyeceksiz Mimar Babam'da. Dünyaca ünlü bir insanın, sırlar dolu özel hayatını, arkadaşlarının, eski sevgililerin, bindiği taksilerin şoförlerinin ve kendi gibi dünyaca ünlü meslektaşlarının anlatımlarıyla keşfedeceksiniz. Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu - My Architect: A Son's Journey

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • sadece bir mimarın öyküsü değil, bir babanın öyküsü... bu yüzden bir belgeselde değil aslında tam anlamıyla... dramatik bir yanıda var...büyük mimar louis i. kahn ve eserleri, özel hayatından notlarla anlatılıyor ve sanatın, ilhamın, yaratıcılığın yolculuğu; bir oğulun yolculuğunda karşımıza çıkıyor...

  • Bangledeş sokaklarından,Kudüs'ün derin politikalarının içine,ordan New Englandın sahillerine dek uzanan Başarlı bir belgesel çalışması.Dramatik yapının üzerine kurulan belgesel;kişisel bir yoculugun nasılda eglenceli.enrika.umut arayışlarına ordan kimlik yapılandırmasına ve evrensel anlamda hayattan zevk almaya dönüştügünü gösteriyor.Bunu yaparken seyirciyide yanına alarak enfes yapıların muhteşem görüntüleriyle,bir çocugun babasını yaptıgı yolculugunun ilgi çekiciligine ve anlatımını tamamlayan, hızlandıran özel röportajla tanıklık ettiren çarpıcı bir belgesel.

  • bir arayışın öyküsü.izlenmeli ve sanırım daha çok konuşulmalı.

  • Sanatla ilgileniyorsanız. Ölümsülüğün aranışı, kalıcılık, vefa, ifade ve yöntem zenginlikleri sizi ilgilendiriyorsa. Madde ve mistisizm ilişkisiyini görmek istiyorsanız bu filmi sakın kaçırmayın derim.Bu arada bu sayfalarda not verenlerin değerlendirmeleri ve hatta filmi görmeden yorum yapma eylemi içinde bulunmaları beni artık iyice çileden çıkarmaya başladı.

  • beklediğimden çok daha iyi bi film çıktığını söylüyebilirim hatta ve hatta: 9.5/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Mimar Babam: Bir Oğlun Yolculuğu filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir