Mississipi Yanıyor

Mississipi Burning

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Mississipi Yanıyor
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (106 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Irkçı geçmişiyle tanınan, ABD'nin güney eyaleti Mississipi'de, 60'lı yıllarda bir zenci için yaşam hiç de kolay değildir. Bunu değiştirmek için çalışan 3 insan hakları eylemcisinin ortadan kaybolması iki FBI ajanının bölgeye gelmesiyle sonuçlanır.

Kendisi de bir Güneyli olan tecrübeli ajan Anderson, oralılarla nasıl iletişim kurulacağını gayet iyi bimektedir ve soruşturmayı kendine has yöntemlerle yürütür. Genç Ajan Ward ise daha çok idealisttir ve delilleri ince eleyip sık dokumaktadır. İki ajanın yanısıra valiyi, şerifin bürosunu, Ku Klux Klan'ı ve göründüğünden daha fazlasını barındıran esrar perdesini kaldırmak kolay olmayacaktır.

Alan Parker'ın 7 dalda Oscar'a aday olup, Peter Biziou'nun usta kamerası sayesinde ödüle uzanan filminin Altın Küre adaylıklarının yanısıra 2 BAFTA'sı ve Berlin'den de bir Gümüş Ayı'sı var. Gene Hackman, Willem Dafoe ve Francesca Dorman gibi usta isimlerle taşlanan film, konusunu gerçek bir olaydan alıyor.

Mississipi Yanıyor - Mississipi Burning

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • ırkçılık üzerine yapılmış çok güzel bir film eğer bulabilirseniz mutlaka alın ve izleyin

  • insanın tüylerini diken diken yapan kusursuz ve cesur bir film.tıpkı Alan Parkerın diğer filmleri gibi.

  • basariLi bir fiLm we gene hackman her zamanki gibi harika...

  • Konusunu gerçek bir olaydan alması insanlık adına utanç verici bir durum.Dünyada böyle şeylerin yaşanmış olduğunu bilmek bile insanı üzüyor.Gene Hackman ve William Defoenin usta oyunculuklarıyla süslenmiş ,ırkçılık üzerine yapılmış önemli filmlerden biri olan bu filmde şu diyalog bile yaşananlar hakkında çok şey anlatıyor.-Ben de bir siyah olsaydım onlar gibi düşünürdüm.-Bir siyah olsaydın kimse ne dediğine aldırmazdı.Ayrıca filmin bir yerinde bir çocuk bir gün bir siyah da şerif olcak diyordu.Ama artık ABD başkanı bile..Obama seçildiğinde ağlayan insanların ne hissettiğini şimdi daha iyi anlıyorum.

  • tam bir drama...ırkçılığın açıkça gözler önüne serildiği bir film..özellikle gene hackman harika ve hislerimize tercüman olurcasına oynamış filmde...willem dafoede rolünün hakkını veriyordu..faşist şerifler ve klu üyeleri kendilerinden yeterince tiksindirttiler..harika bir film mutlaka izleyin

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Mississipi Yanıyor filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Mississipi Yanıyor filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir