Mohikanların Sonuncusu

The Last of the Mohicans

1 kişi izlemiş. | 15 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Mohikanların Sonuncusu
  • IMDB Puanı : 7.8 / 10
  • Filmin Puanı : 8.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (498 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

18. yüzyılda, İngiliz ve Fransız askerleri, Kuzey Amerika'nın kontrolünü ele geçirebilmek için savaşmaktadırlar. Kızılderililer ve yerleşimciler, bu savaşın ortasında kalmışlardır. Yerleşimcilerden Cora ve kızkardeşi Alice'i, başlarına gelen bir beladan Şahingöz adında bir kızılderili kurtarır. Şahingöz, aslında bir yerleşimcidir fakat ailesi ölünce son Mohikanlar tarafından büyütülmüştür.

James Fenimore Cooper'ın romanından uyarlanan Mohikanların Sonuncusu, Michael Mann'in yönetmenlik kariyerinin önemli filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Daniel Day-Lewis'in oldukça başarılı bir performans sergilediğini de ekleyelim.

Mohikanların Sonuncusu - Last of the Mohicans, The

Z.S.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • film de hoşuma giden çok fazla sahne var.ingiliz askerlerin ne olursa olsun düzenden taviz vermedikleri. (çift sıra dizilirken yanlarındakilerin teker teker ölmesi pahasına) ki bu düzen olayı ilerki yıllarda çekilcek olan vatansever gibi filmlerde çok kullanıldı.binbaşının aşkı ugruna o şekilde ölmesi ve o sırada aniden müziğin verilmesi.ölen mohikanın dillendiremediği aşkı için tereddüt etmeden ölmesi.babasının oğlu için çırpınışı. en sonda da son mohikanın konuşması. benden 9 puan.

  • Çok güzel bir film...Müziğiyle filme bağlıyor ve duygulandıyor...Filmin beğenmeyenler duygusal filmden hoşlanmadıkları içindir bence..Ama duygusal sevenler için 10 numara film olmuş.

  • Dinlemek isteyen arkadaşlar olabilir:Enya - Last of the Mohicans

  • Normal akıcılıkta giden film insanı biraz sıkıyo ama bence final sahnesi ve o unutulmaz müziği filmi izlemek için yeter 8/10

  • bu film vasati ölçütlere aşamayacak kalitede olmasına rağmen müzikleriyle epey ilgi odağı haline gelmiştir. 6/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Mohikanların Sonuncusu filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Mohikanların Sonuncusu filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir