Münih

Munich

1 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Münih
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (1597 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Yıl 1972… Dünyanın en büyük spor organizasyonu olimpiyatlar, Münih'te, 70'lerin ruhuna uygun olarak barış havası içinde başlıyor. Her ülke başarı ve madalyalar beklerken Münih'ten gelen bir haber dünyayı sarsıyor…

Kendilerini ''Kara Eylül'' olarak tanıtan bir grup Filistinli terörist İsrailli atletlerin kaldığı yatakhaneyi basmış, 2 sporcuyu katlettikten sonra 9 kişiyi rehin almıştır. Talepleri rehinelerle beraber Münih Havaalanı'na götürülmektir.

Alman hükümeti hayati bir karar alır ve rehineleri kurtarmak için düzenlenen operasyon başlar. Facia adım adım yaklaşmaktadır… Timin başarısızlığı katliama dönüşür ve tüm rehineler ölür. Ancak teröristlerin hepsi ölmemiştir ve bir Mossad ajanı onların peşine düşer.

Sinemanın dahi çocuğu uzun bir aradan sonra Avrupa'ya ve teröre döndü. Steven Spielberg Münih'te olimpiyatlarda yaşananlardan çok ardından gelenleri yansıtacak ve katliamdan sonra bir Mossad ajanıyla teröristler arasında yaşanan kovalamacayı anlatacak.

Kendisi de Yahudi kökenli olan Spielberg'ün gündeme getirdiğinden beri tartışmalara yol açan, hatta yönetmenin İslami terör örgütlerinden aldığı iddia edilen tehditlerle yapımını geciktirdiği çarpıcı bir film Münih… Münih - Munich

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • kaçmaz derim.

  • bu tür politik/tarihi filmlerde maalesef film yerine filmdeki konu tartışılıyor. bu açıdan da nesnel eleştiriler ön plana çıkamıyor. Yakın siyasi tarihimize damgasını vurmuş bu olayda yorumlarda doğal olarak taraflı olacak. Fakat şunun adı açıkca koymak lazım Münih saldırısı terörist bir saldırıdır tıpkı İsrailin Filistinlilere saldırısı kadar terörist bir saldırıdır. Terörün dini ırkı olmuyor. Yapan Yahudi de olsa Müslüman da olsa teröristtir. Hiçbir gerekçe sivillerin vurulmasını açıklayamaz. Teknik açıdan incelendiğinde harika bir film 9/10

  • bilinçaltında kazınmaya çalışılan yahudilerin filistinleri öldürmelerinin doğruluğunu meşrulaştırmak buna karşılık asalavari suikastçı takımunun vicdan acısı pişmanlığından dem vurarak durumu dengelemek istemişler ..

  • spiLberg yahudi oLdugunu biLiyorum shindLer in Listesi gibi bu fiLm de guzeL oLmus ondan fiListinLiLerin cektigi aciLar icin de bir fiLm bekLiyoruz...

  • Filmin süresi uzun. Bazı yerlerde sıkılabilirsiniz belki de... Ama öldürme, suikast vs... sahneleriyle çok çok orjinal bir film olduğunu söyleyim!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Münih filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Münih filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir