Müziğimiz

Notre musique

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Müziğimiz
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (45 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Cehennem: Uçaklar, tanklar, patlamalar, silah sesleri, yıkılmış köyler, savaş...

Araf: Günümüz Saraybosnası... Gerçek ve hayali kahramanlar...

Cennet: Araf'ta gördüğümüz genç bir kadın, huzuru, Amerikan askerlerince korunan ufak bir sahilde bulur.

Sinemanın büyük ustalarından Jean-Luc Godard'ın Dante'nin İlahi Komedyası'na göndermeler yaparak insanlığı, yokoluşu ve yeniden varolmayı sorguladığı bir film.

Müziğimiz - Notre musique

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • çok güzel bir film. "cehennem" bölümü için bir soru paylaşmak istiyorum: sine-göz tekniğiyle mi çekilmiştir? yoksa bildiğimiz belgeselcilik ürünü mü? yoksa, çok düşük bir ihtimal, godard bize sine-gözü belgeselcilik, vertovu da belgeselci olarak mı yutturmaya çalışmıştır? off kafam karıştı. :)godard sen çok büyük bir yönetmensin. hatta filozof gibi adamsın, helal olsun sana. goytisolo hayranı biri olarak, goytisoloyu sinemada görmek, inanılmaz bir heyecandı. ölme godard, ölme goytisolo. ya da ölmeden bir gelin göreyim sizi. mahmut derviş de keşke yaşıyor olsaydı da filistinini görebilseydi, rol aldığı filmdeki sarajevodan farksız filistinini. umarım bu hassas konuda pot kırmamışımdır. godard, ve tarihe düşülen kocaman bir not.

  • Tek kelimeyle bir sinema şaheseri karşınızda hiç bir şekilde abartmıyorum. Filmde tüylerim diken diken oldu çoğu sahnelde bir başyapıt. Ancak, filme gitmeyenlere şimdiden sesleniyorum bu filme bir sinema aşkı, bir Dante tutkusu, bir felsefi ilahi komedya olarak görmek için gidin; filmde mantık çıkarmak, film ne demek istiyor demek için gitmeyin, ancak bu filmden böyle tad alırsınız. 3 bölüm'e ayrılmış film (Cehennem, Araf, Cennet diye) hepsi birbirinden şaheser birer başyapıt. Hele ben bir sahnede sadece ayağ kalkıp-sinema aşkı için-o sahneyi alkışlamak istedim. Godard'â öğrencinin biri "Dijital kameranın sinema sektörünü kaldırdığına katılıyormusunuz?" diye soruyor, ve Godard sadece öğrenci'ye mahsun bir tebessüm içinde bakarak cevap vermiyor. Bu bir yerde Godard'ın, Dijital kamera'nın gerçek sinemayı nasıl katlediğinin göstergesidir. Ve son sadece (Cennet'in) beş dakikayla tutulması ise Dünyamızın aslında ne kadar kötülükler yaşadığının göstergesi; yani yönetmen bize şunu diyor biz Cehennem'i ve Araf'ı bu dünyada herşeyiyle yaşıyoruz-ya Cennet'i? Saygılar

  • yani filmin konusunun iyimi kötümü olduğunu söyleyemiycem çünkü bir kelime anlamadım... filmin genel olarak kendisi ise bence gerçekten çok kötü.. yani sadece sanatsal olsun diye yapılmış.. herhangi bir konu yada oyunculuk yeteneği gibi bir film için gerekli şeylerden eser yok..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Müziğimiz filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Müziğimiz filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir