Nerdesin Be Birader?

O Brother, Where Art Thou?

1 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Nerdesin Be Birader?
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (426 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Missisipi Cezaevi'nde tutuklu, ağzı bozuk, haşin bir adi suçlu olan Everett Ulysses McGill (George Clooney), taş kırarak daha fazla zaman kaybetmek istemez. Kandırdığı iki zavallı mahkumla birlikte, toprağa gömülü bir hazineyi aramak için, prangalarından bile kurtulmadan hayatlarının en maceralı yolculuğuna çıkarlar.

Üçlüyü tekrar hapisaneye tıkmak isteyen kurnaz ve esrarengiz kanun adamı Cooley ile de amansız bir kovalamacanın içine girmişlerdir.

Yol boyu birbirinden ilginç sürprizlerle karşılaşan üçlü, ünlü gangster bebek yüzlü Nelson'dan, tekrar seçilmek için çılgın bir seçim kampanyası yürüten Pappy O'Daniel'a kadar pek çok sıradışı karakterle, farklı olaylar yaşarlar. Nerdesin Be Birader? - O Brother, Where Art Thou?

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Çok güzel bir film.Kesinlikle izleyin.Şarkıları ise gerçekten harika.Oyunculuk müthiş.Ben bu filme vasat diyenlerin aklına şaşıyorum doğrusu.Acaba kendileri nasıl filmleri komik buluyorlar.Ayrıca ailecek izleyebilirsiniz.Ben bu filme bu filmi beğenmeyenlere inat 10/10 veriyorum.Ayrıca söyledikleri şarkıda çok hoşuma gitti.Film müziklerini internetten indirdim.Süper.

  • Kadınlar şeytan tarafından erkeklere işkence yapmak için bulunmuş en acımasız enstrümanlardır...bu ve buna benzer zekice diyaloglar.kısacası coen kalsiği

  • clooneynin müthiş oyuncluğu önderliğiyle,harika sountracklarıyla,coenlerin zeki diyalogları ve güldürü öğeleriyle bezeli keyifli bir seyirlik..7/10

  • Çok eğlenceli ve hoş bir yapım.Ben çok beğendim.Oyuncu kadrosu da zaten gayet iyi özellikle George Clooney.Hoşça vakit geçirmek isteyenler kesinlikle izlesinler.8/10

  • Coen Kardeşlerden bir başyapıt daha...Nerdesin be birader filmi Coen Kardeşlerin kara mizah unsurunu belirli bir döneme kaydırıp her türlü malzameden faydalanarak gerçekleştirdiği muazzam bir klasik...Atmosferi,oyunculukları,müzikleri bir yana yine Coenlere özgü alaycılık ve sistem eleştirisi alttan alta insanı işliyor,tabii anlayabilene...Bu filmi Dalton Kardeşler mantalitesiyle seyretmemek lazım...Her repliğinde bir tabuyla dalga geçme,devlet yönetimine oynayanların iki yüzlülükleri ve halka yağcılık olsun diye bizimkleri salıvermesi,toplumun topluluk halinde hareket ettiği zaman kuralların ortadan kalktığı...Daha çok şey var ancak sayfalar yetmez...Her Coen filmi yorumunda söylediğim gibi onları anlayabilmek için sinemayı eğlencelik değil sanat olarak görmek lazım...Yazıyı filmdeki George Clooneyin hayat verdiği Ulysses karakterinin karısıyla barışma çabası içerisindeyken karısının ona verdiği cevapla bitireyim,bu konuşma dünyadaki kusursuz evlilik anlayışıyla sivri bir şekilde dalga geçiyor, "Senin neyin var ki,sen bir hapisane kaçkınısın,o çok iyi biri;onun çok iyi bir işi,çok güzel bir metresi var,bir kadın daha ne isteyebilir?"

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Nerdesin Be Birader? filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Nerdesin Be Birader? filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir