Nostalji

Nostalghia

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Nostalji
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (108 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Tanınmış bir Rus şair olan Andrei, 18. yüzyılda yaşamış ve Bolonya'da eğitim görmüş memleketlisi müzisyen Sosnovsky'nin hayatını araştırmak için İtalya'ya gelir. Güzel İtalyan tercümanı eşliğinde Toskana'dayken mutsuz evliliğinin, karısının ve çocuklarının Rusya'daki hatırası onu avlar. Seyahati giderek içsel bir serüvene dönüşürken mistik bir aydınlanma, şairin yolunu aydınlatacaktır.

Tarkovsky'nin ülkesi dışında çektiği ilk film olma özelliğine sahip olan Nostalji, yönetmenine Cannes'da 2 tane çok prestijli ödülü birtden getirmişti.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Ne kadar gayret ettiysem içine bir türlü giremediğim bir film. Tarkovskinin belki de en önemli özelliği bu, filmi sadece kendine yapıp izleyenleri dışarıda bırakmak. Kartpostal gibi birkaç sahne ve felsefik 3-5 konuşmadan ibaret bu filme yüksek puan verenler herhalde kendini sanattan anlayan önemli bir sinemasever addediyor. Eski filmlerin birçoğunu izledim ve büyük ustalara saygım sonsuzdur. David Lynchin filmleri bile biraz uğraşınca anlaşılıyor ama bu film. Her neyse boşa vakit kaybı. Stalkerı daha çok sevmiştim oysa :(

  • İzlemesi hayli uğraş gerektiren, sanatsal, ağır bir film.İzlerken sıkılmamak elde değil ancak bir sanatçı bu filmden hoşnut olabilir bu kadar ağır işleyen hiçbir canlanma olmayan hatta canlanma belirtisi bile olmayan bir film...Aldığı yüksek puanı haketmiyor bana göre...

  • nazım hikmetten bir esinti :1+1=1 hoş bir esinti... bir meltem,tebessüm ettirecek kadar güzel... ve en az bu meltem kadar güzel bir film.

  • 1+1=1 dir:ve bir "deli" size söylüyorsa bunu,üstelik bütün ailesini yedi yıl evine kapatan bir deli,1+1 kesinlikle 1' dir.bunu anlamak için belki de sürgün şair gibi sevdiklerinizle zamanın aktığı "ora"dan ve yani herşeyinizden uzakta olmanız gerekir.

  • tarkovsky'nin plan sekans olayını aşmış bir şekilde uyguladığı, yer yer abarttığı bir film olmuş. metin tamamen geri plana atılmış, film varlığını imgeler üzerine kurmuş. o kadar ki kimi anlar gündelik hayattan bir kaç kelime duymak şaşırtıcı geliyor. diğer filmlerine göre izlemesi hayli uğraş gerektiren bir film.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Nostalji filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Nostalji filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir