Nostalji

Nostalghia

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Nostalji
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (108 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Tanınmış bir Rus şair olan Andrei, 18. yüzyılda yaşamış ve Bolonya'da eğitim görmüş memleketlisi müzisyen Sosnovsky'nin hayatını araştırmak için İtalya'ya gelir. Güzel İtalyan tercümanı eşliğinde Toskana'dayken mutsuz evliliğinin, karısının ve çocuklarının Rusya'daki hatırası onu avlar. Seyahati giderek içsel bir serüvene dönüşürken mistik bir aydınlanma, şairin yolunu aydınlatacaktır.

Tarkovsky'nin ülkesi dışında çektiği ilk film olma özelliğine sahip olan Nostalji, yönetmenine Cannes'da 2 tane çok prestijli ödülü birtden getirmişti.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Deli bir adam size...Kendinizden utanmanızı söylüyorsa...Ne biçim bir dünyadır burası!

  • İmge, hakikatin suretidir. Körlüğümüzden aman bulup ufacık bir parıltısını yakalayabildiğimiz hakikatin sureti… Zaman geri getirilemez derler, doğrudur. Şimdiki zamanın her an geçip giden bir anın geçici olmayan gerçekliği bulunduğuna göre geçmiş ne demek oluyor ki? Geçmiş bir bakıma içinde bulunulan "an"dan daha gerçektir, en azından daha çok dayanıklı, çok daha süreklidir. Şimdiki zaman parmakların arasından kaybolur. Şimdiki zamanın içinde, yakın gelecekte meydana gelecek, önüne geçilmez bir felaketin bütün ön koşulları mevcuttur.

  • ya insanlar bu filmin nesini beğeniyor anlamıyorum, sıkıntıdan öldüm filmi izlerken, bence hiçbir değeri olmayan bir film, sonunu zor getirdim

  • Geceler güneşli olmalı, Ağustosta kar olmalı....Sinematoografik sahneleri bu filmde bolca görüyoruz.Özellikle kameranın ağır ağır ilerleyişi, çekilen mekanlar tam bir sinema şöleniydi.Müthiş bir iş çıkarmış Andrei tarkovsky.

  • Aslında Fulya Engin bize pek bir heyecan bırakmamış. Filme, doğru ve sonuca yönelik bir açıklama getirmiş. Tarkovsky Kamera ile izleyici arasına mesefa koymaksızın fotoğrafları arka arkyapıştırır gibi bir film sunar. Kadın nitelikleri bakımından filmin içinde olması gerektiği yerde durur. Ve nostalji bir kimlik karmaşasının kimin lehine sonuçlandığının hesabını kesmeyi izleyiciye bırakarak sona erer. nerden bakarsanız bakın tarkovsky filmi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Nostalji filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Nostalji filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir