Oliver Twist

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Oliver Twist
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (419 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Oliver Twist büyüdüğü yetimhaneden kaçıp Londra sokaklarında yaşamayı tercih eder. 19. yüzyılın karamsar Londra'sı günümüzün dünyasından pek farklı değildir ve sokak çetelerinin bu genç yetimi fark etmeleri uzun sürmez.

Bir yankesici çetesinin eline düşen Oliver, yaşıtlarıyla beraber hırsız olarak yetiştirilmekte ve suç işlemeye zorlanmaktadır. Bir gün soyması için gönderildiği evde geçirdiği kazanın ardından kendini yaşlı bir adamın şefkatli kollarında bulur.

Çete yeni mensubunu bu kadar çabuk kaybetmemekte kararlıdır. Dürüst insanlar dünyası da Oliver'a şüpheyle yaklaşmaktadır. Henüz küçük bir çocuk olmasına rağmen Oliver'ın vermesi gereken önemli kararlar vardır.

Piyanist'le kazandığı Oscar'ın ardından Roman Polanski, Charles Dickens'ın ölümsüz romanını beyazperdeye taşıyor. Nazi işgali altındaki Polonya'da büyüyen usta yönetmen, yapım aşamasında, Dickens'ı beyazperdeye uyarlarken kendi çocukluğundan fazlasıyla esinlendiği ve bir Polanski-Twist harmanı yaptığını sık sık dile getirdi. Oliver Twist -Oliver Twist

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Güzel film. İzlenmeli.

  • Ben Kingsley kusursuzdu! görsel açıdan da doyurucuydu film yani atmosfer çok iyi yansıtılmıştı, zaman zaman sıkıcı olduğu doğru,süre biraz daha kısa tutulsa iyi olurmuş..***..

  • özellikle ilk yarıda kimi zaman sıktı,sürekli aynı olayları izliyor gibi oldum çünkü,fakat daha sonra hareketlendi film,genel olarak baktığımda da ortalama üzeri diyebilirim.charles dickensın romanındaki ingiltere (sanayi devrimi zamanındaki pis,kokuşmuş,kirli ingiltere) başarılı yansıtılmış,toplumdaki yozlaşma komik olacak derecede kötü,ve yine kötü olacak derecede de komik.oyuncu seçimi oldukça başarılı,ben kingsley kalitesini gösterirken yan rollerdeki oliver,bill,dodger,nancy de göze hoş geliyorlar.filmin süresi biraz uzun olsa da uyarlamaları sevenler rahatlıkla izleyebilir bence.sayısız oliver twist uyarlamasının arasından roman polanski kalitesiyle sıyrılan bir yapım.

  • İyi başlasada, kostüm, mekan ve makyajları yerinde olsada öyküsüne sadık kalamayıp sıkıcı olan filmlerden olmuş.Ben Kingsley harika yalnız! 5/10

  • Arkadaşlar şu puanlama işini biraz objektif olarak yapın. Birsürü olumsuz şey söyleyip ardından "izlenebilir" deyip 10/8 vermişsiniz!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Oliver Twist filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Oliver Twist filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir