Ölüm Yolunda

Dead Man Walking

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Ölüm Yolunda
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (262 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Şevkatli bir rahibe (Susan Sarandon), ölüm sırasını bekleyen bir idam mahkumundan (Sean Penn) çaresizlikle yazılmış bir mektup alır. Mahkumun idam edilmesine kadar geçen süre boyunca rahibe, sadece mahkumla değil onun kurbanlarıyla da yakınlaşarak empati kurar.

En sonunda rahibe, idam mahkumuna duyduğu empati ile işlediği suçların ağırlığının kavrayışı arasındaki paradoksu yaşamak zorunda kalacaktır.

Tim Robbins'in yönetmenliğinde, derinlemesine işlenen üç boyutlu karakterler ve yaşadığımız süre boyunca kendi kendimize sormaktan kaçındığımız sorulara dair analizleri içeren bir film, hiç kuşkusuz izlemeye ve üzerinde düşünmeye değer. Ölüm Yolunda - Dead Man Walking

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Ele aldığı konuları o kadar iyi anlatıp bizlere göstermişli etkilenmemek elde değil gerçekten.Tim Robbins in övgüye değerliği kuşkusuz fakat film tamamiyle ilgiyi hak eden cinsten.Susan Sarandon ve Sean Penn in olağanüstü performansları olsun, Eddie Vedder, Bruce Springsteen soslu harika soundtrack i olsun, izlenilmeli.8/10

  • Film ne kadar duygu yüklü olmasına rağmen çok ama çok sıkıcı.Başından filmin sonunu biliyorsunuz.Adam cinayetleri işlemiş,sonunda idam ediliyor.Ne bi sürpriz flashblack,ne de sürpriz bir final var.Kötü bir film kötü ..

  • Usta oyuncu Sean Penn yine tek kelimeyle mükemmel. Sanki rol yapmıyorda o anı yaşıyor gibi. Müthiş bir oyunculuk gösterisi. Ayrıca Susan Sarandon da takdir ettiğim ve beğendiğim aktristlerden biridir. Bu filmde de rolünü kusursuz oynamış. 10/9

  • Hıçkıra hıçkıra ağlatabilme yetisine sahip, izleyeni idam ve pişmanlık konularında çok büyük ikilemlere sürekleyen, susan sarandona en iyi kadın oyuncu dalında oscar kazandıran, sean penn ve tim robbinse adaylık getiren, izlenebilecek en güçlü, en etkileyici filmlerden biri.

  • Hayatımda izlediğim en güzel film. 10/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Ölüm Yolunda filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Ölüm Yolunda filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir