Ölümcül Çözüm

Le couperet

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Ölümcül Çözüm
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (60 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Bruno on beş yıldır aynı şirkette çalışan, yani düzenli bir işi ve hayatı olan bir adamdır. Yıllarını aynı kağıt fabrikasında yöneticilik yaparak geçiren ve patronlarına büyük bir sadakatle hizmet eden Bruno'nun başına beklenmedik bir olay gelir, işten atılır.

Kaynakların yetmediği gerekçesiyle birçok arkadaşıyla beraber kapının önüne konan Bruno için yaşadıkları tam bir felaket değildir. Ne de olsa başarılı bir iş hayatı olmuş ve iyi bir kariyer yapmıştır. Dünyada yeni bir iş bulmaktan kolay ne olabilir ki?

Ancak üç yıl sonra aynı noktada olduğunu gören ve bir adım bile atamadan hala işsiz dolaşan Bruno'nun hayatı artık felaketlere sürüklenmektedir. Olaylar bir prestij meselesi olmaktan çıkmış, hayat, ölüm-kalım savaşına dönmüştür. Bulduğu geçici iş karısını ve çocuklarını sadece tok tutmaya yetmektedir.

Bruno artık bir canavara dönüşmeye karar verir. Kendini bir asker gibi disipline eder ve düşmanlarına karşı silahlanır. Bruno eski zamanlardaki gibi yel değirmenlerine karşı değil, büyük şirketlere karşı savaşacaktır. Usta sinemacı Costa-Gavras'tan eğlenceli bir yapım…

Ölümcül Çözüm - Couperet, Le

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bu film nasıl bu kadar düşük puan alır anlayabilmiş değilim..özellikle konusu itibariyle harika bir film..

  • Kapitalist toplum yapısına harika göndermelerde bulunan bir Costa Gavras klasiği.Hem senaryo,hem oyuncular performanslarıyla göz dolduruyorlar.Hala seyretmediyseniz kaçırmayın...

  • Sonu belli olmayıp; dikkatinizi tamamen vermeniz gereken filmlerden. Konusu, akışı ve oyuncuları gayet güzel. Avrupa filmlerinin en iyilerinden. Adı komedi diye geçen filmlerden daha çok eğlenceli bölümleri bulunuyor...

  • Kesinlikle çok kaliteli bir film. Konular oldukça iyi işlenmiş. Oyuncu Jose Garcia'nın performansı da filmi hareketlendirmiş. Zaman zaman sıksa da kalburüstü ve seyredilmesi gereken kaliteli bir avrupa yapımı.. Bence izleyin!!

  • Bence çok başarılı bir film. Bir insanın kapitalist toplumda, küçültülme yada taşınma gibi abuk nedenlerle 15 - 20 yıldır yaptığı ve uzman olduğu işten kovulması ve bunun ruhsal bunalımlara girip bir makineli katil dönüşmesini anlatıyor. Costa Gavras sadece Kapitalist toplumunu eleştirmekle kalmayıp, toplumuzda da yaşanan özel sektörün yarattığı küçültme ve taşınma sebepleriyle insanları abuk sabuk bir şekilde işinden olması ve bu yüzden bunalımlara girmesini de eleştiryor. Bence çok güzel mesajlar içeren, bazı kimselerin (!) ders alması gereken bir film. Kaçırmayın.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Ölümcül Çözüm filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Ölümcül Çözüm filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir