Oyunun Kuralı

La r

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Oyunun Kuralı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (54 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Jean Renoir'ın başyaptı, sinema tarihinin de en güzel filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bir av partisinde biraraya gelen Fransız burjuvaları üzerinden, 2. Dünya Savaşı öncesi Fransız aristokrasisini ele alır. Konuklar arasında yaşananlar, gizli ilişkileri, dünyaya, aşka bakışları ortaya konur.

Film aynı zamanda yönetmenin Hollywood'a gitmeden önce Fransa'da çektiği son filmdir. Zamanında olay yaratan ve sansürlenen film, yıllar sonra yönetmenin kurgusu ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • buradan nasıl film izliyebilirim

  • Bir şatonun davetlileri arasında gecen olaylar,aşklar,kıskançlıklar.Eğlenceli bir dram tanımlaması tam oturur bu filme bence.

  • Sinema tarihinin en kıymetli hazinelerinden..

  • Herkes biliyor, ama aldırış etmiyor. İğrenç denilebilecek bir ilişkiler ağı... Adı oyun ne de olsa, fakat kuralları olan bir oyun. Evet neticede bir oyun ama her şeyiyle sorgulanan bir oyun. Sadakatsizliği, varsıl kesimin eğlence anlayışını, ihaneti, aşkı, ahlaksızlığı v.b. sorguluyor. Bununla da kalmıyor daha birçok şeyi etraflıca sorguluyor. Dönemin gerçeklerini sorguluyor, belki de bu yüzden yıllarca yasaklı kalıyor film. 'Gerçekler acıtır' ya hani.Yıllar geçmesine rağmen, yeni durumlara kolayca uyarlanabilme özelliğinden dolayı eskimeyen bir filmdir. Yani anlattığı olaylar bugün de vardır farklı şekillerde olsa bile.Bana göre Renoir' in en iyi filmidir.Çekilmesinin üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen büyük bir keyifle izlenebilecek filmlerden.''Hepimiz tanrı kaldık, kimse mutluyum demesin''

  • Gösterime ilk çıktıgında 2Dünya savaşının eşigindeki Fransadaki sınıf hakimiyetine karşı sert birazda eglenceli görüşleri ardından film o dönem için sert tepkiler almış film kesilerek ortadan kaybolmuş fakat 1959 tarihinde yeniden düzenlenerek özgün haline kavuşmuştur.Çogu izleyici için sinema tarihinin bir baş yapıtı kabul edilen film(benim favorim sanırım zor degişecek Potemkin Zırhlısı)artık yozlaşmış,kuralların birbiriyle çakıştıgı bir burjuvazinin karmaşık ve son derece dokunaklı bir hikayesi Oyunun Sonu.Yer yer doğaçlamanın agır bastıgı,sistematik olay örgüsü,esnek ve o kadarda sert çekim yöntemleriyle zaman ve mekan ilgisine ayrı bir teknik getiriyor.Kısacası yönetmenin soyutlaşan insan ilişkilerin merkezine indirdigi darbelerle hayli etkilici bir film oluşturuyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Oyunun Kuralı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Oyunun Kuralı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir