Oz Büyücüsü

The Wizard of Oz

2 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Oz Büyücüsü
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (342 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Halası ve amcasıyla çiftliklerinde mutlu bir yaşantısı olan Dorothy, sevimli köpeği Toto komşusu tarafından elinden alınmak istenince evden kaçar. Pişman olup geri dönmeye çalıştığı sırada bir hortuma yakalanır ve kendisini Oz'un renkli dünyasında bulur.

Üzerine düştüğü ev, Doğu'nun Kötü Cadısı'na aittir. Onu öldüren Dorothy, birden bire Oz'un en ünlü şahsiyeti haline gelir. Kardeşini öldüren Dorothy'den intikam almak isteyen Batı'nın Kötü Cadısı, genç kızın peşine düşer. Cadıdan kaçan Dorothy, Oz Büyücüsü'nün yardımını istemek için onun yaşadığı Zümrüt Şehri'ne gider.

Dorothy, yolda 3 yeni arkadaş edinir. Kalpsiz Teneke Adam, beyinsiz Korkuluk ve korkak Aslan, uzun yolculuklarında Dorothy'e yardım eder ve onu korurlar. Yolculuğu başarıyla atlatmaları, kahramanlarımızın dileklerinin olmasını sağlayacaktır.

Oz Büyücüsü - Wizard of Oz, The

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bu film 100 yıllar boyu eskimez... kült kült kült

  • Çekildiği yılla kıyaslandığında olağanüstü bir film.. 1939..Oyunculuklar harika, dekor harika, öğüt harika... Harika olarak bir çok şey bulunabilir..Özellikle Dorothy ve korkuluğa hayran kaldım.. Korkuluk rolünde Ray Bolger müthiş iş çıkarmış, gözleriyle oynamış adeta.. Judy Garlandın sıcacık gülümsemesi ve tavırları hayran bıraktırıyor..Dönemine göre kıyaslandığında kaçırılmaması gerekn bir yapıt..10/10..

  • rüzgar gibi geçti filminin yönetmeni victor fleming in rüzgar gibi geçtiden bile daha iyi filmidir bence...zamanına göre olağaüstü-olağandışı bir film...dekorlar,çekimler,kostümler ve en iyisi belkide oyunculuklar harika karakterlerle izlediğim en iyi filmlerden...kesinlikle arşivlik ve kesinlikle izlenmeli...kalpsiz teneke adam bence en iyi karakter di:D...ve müzikal filmlerden nefret etsemde çok çok ayrı bir hava yansıtmış müzikal...benim en sewdiğim ve her izlediğimde sıkılmadığım sıkılmayacağım bir film...1939 ve böyle vir film helal olsun wlla :D...

  • Geçen gün yıllar sonra izledim muhteşem bir klasik...Büyük küçük herkesin izlemesi gereken bir başyapıt...

  • Bende çok ayrı yeri olan, çocukluğumdan beri beni etkileyen, mükemmel bir başyapıt.. mutlaka izlenmeli..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Oz Büyücüsü filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Oz Büyücüsü filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir