Özgürlük Hayaleti

The Phantom of LibertyLe fant

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Özgürlük Hayaleti
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (16 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Toplumun kurallarıyla boğuşan, cinsellik ve özgürlüklerinin karmaşasına düşen karakterlerle dolu, birbirine muğlak derecelerde bağlı olan bölümlerden oluşan bir Bunuel filmi.

Filmde, bir yemek masası çevresinde klozetlere oturmuş insanların kimsenin görmediği yerlere çekilip yemek yemek için özürlerle sofradan kalkmaları gibi sahneler mevcut.

Komik ve çılgın öğelerin bulunduğu filmde, Luis Bunuel sürrealistliğini doyasıya ortaya çıkarmıştır. Onlarca başyapıt çıkarmış bir yönetmenin en sıradışı çalışmalarından biri.

Özgürlük Hayaleti - Fantôme de la liberté, Le

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • çok enteresan sahnelere sahip olan film bnuelin en iyi 3.filmi bnce..özellikle onlarca kişiyi öldüren adamın mahkeme tarafından serbest bırakılması ve sonrasında kahraman ilan edildiği sahne gerçekkten çok şaşırtıcıydı..burjuvazinin gizemli çekiciliğinden snra en çok sürreal ögeleri kullandığı filmdir sanırım..ayrıca burjuvaziye giydirmeye devam..8.5/10

  • İşte Bunuel ustanın en sevdiğim filmi..İzediklerim içerisinde bana en çok keyif veren filmdi bunun yanında burjuvaziyi ve yerleşik ahlak kurallarını sertçe eleştirmekten geri kalmıyordu..Filmde o ördeğin tıngır mıngır yürüdüğü sahneyi hiç unutamam :D "Özgürlüğümüz, ancak bir hayaletten ibarettir..Dokunduğumuzu sandığımız anda, sadece ıslaklığı parmak uçlarımızda kalan bir hayalet"

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Özgürlük Hayaleti filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Özgürlük Hayaleti filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir