Pembe Flamingolar

Pink Flamingos

0 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Pembe Flamingolar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (17 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Obezite hastası travesti Divine, sürekli yumurta yiyen akıl sağlığı bozuk annesi Edie, ruh hastası oğlu Crackers ve röntgenci arkadaşı Cotton ile birlikte bir karavanda yaşamaktadırlar. Baltimore'daki yerel gazeteler tarafından "Dünya'nın En İğrenç İnsanı" olarak seçilen Divine, görünüşü ve yaptıklarıyla bu tanıma uymaktadır.

Yıllardan beri yaptıkları uyuşturucu ticareti, genç kızları kaçırıp hamile bırakıp çocuklarını eşcinsel çiftlere satmaları ve porno sektöründe bir marka olma yolunda ilerlemeleri nedeniyle bu sıfatı hak ettiklerini düşünen Connie ve Raymond Marble çifti, Divine'a dışkı yollayıp karavanını ateşe verince iki taraf arasındaki savaş başlamış olur. Bundan sonrası ise birbirlerine üstün olduklarını kanıtlamak için yapacakları akla hayale gelmeyecek iğrençlikler silsilesidir.

John Waters'ın Hairspray'de de oynamış fetiş oyuncusu Divine'ın başrolünü üstlendiği Pink Flamingos, içerdiği sahnelerin iğrençliğiyle sinema tarihine geçmiş, birçok ülkede yasaklanmış ya da sansüre uğramış bir film. Adını da filmlerde görmeye alışkın olduğumuz, bahçenin önüne dikilen pembe flamingo heykellerinden alan, "En iyi iğrenç film" sıfatını sonuna kadar hak eden Pink Flamingos, görülmemiş bir zevksizlik örneği sunarak, artık stereotip haline gelmiş görsel estetiğe, kalıplaşmış Amerikan yaşam tarzına tam zıt bir noktada durarak, en sağlamından ve iğrencinden bir sistem eleştirisi sunuyor. Her yanıyla farklı ve ağır bir film.

Pembe Flamingolar- Pink Flamingos

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Bu film 7 puan alarak bir çok korku filmine haksızlık ediliyor.Böyle bir sinema anlayışı var mıdır ya,iğrençlik resmen bu.1 puan.

  • bu sanat mıdır!!!

  • Şu an için filmle ilgili birkaç cümle yazıp bırakıyorum daha sonra ayrıntılı bir şekilde bu filme değineceğim...Halen midemin bulantısı geçmiş değil özellikle Devinenin köpek dışkısı yediği sahne midemi öyle bir bulandırdıki bu film için yazacağım ilk şey budur...Bu filmi ölmeden izleyin derim ve insan oğlunun ne kadar rezilleşebileceğini hayvandan daha kötü ve pis olabilieceğini gösteren bir filmdir bu...

  • İzlenbilecek en saçma, en midebulandırıcı, en kötü filmlerden "Pink Flamingos". Çokça seveni de bulunan film, kült statüsünde yer alıyor. Arkadaşların bahsettiği gibi Waters, kötü bir yönetmenlik sergilemiş. Bunu bir röportajında, kendisi de itiraf etmiş, birçok tekniği bilmediğini. Tabii bu filmin amacına ulaşmasına daha da yaklaştırmış. Hiçbir şekilde filmin güzel bir yanı olduğunu söyleyemem, gerçi filmin amacı da bu. Hiçbir güzelliğe yer vermemesi. Herkesin en azından izlemesi, bu çileyi çekmesi gerekir. Daha sonra John Watersa bol bol küfür etmek için en azından. :)

  • Sinema değeri taşımayan film olduğu kanısındayım diyaloglar oyunculuk vasatın altı içinde barındırdığı insanın sınırlarını zorlama kısmı pek ilgilendiğim bir konu değil her türlü filmi izlerim daha iğrencini çeksinler onuda izlerim ama senaryo kopukluklarla kötü oyunculuk birleşince ortaya böle absürd bir film çıkar diğer 2 arkadaşa katılmıyorum bence gereksiz bir yapım herhangi bir sanatsal değeri yok film bile denilemez bu filme saygılar :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Pembe Flamingolar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Pembe Flamingolar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir