Pembe Panter

The Pink Panther

0 kişi izlemiş. | 5 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Pembe Panter
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (109 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Sör Charles Litton, hem kadın avcısı bir centilmen, hem de İnterpol tarafından Avrupa sathında aranan esrarengiz ve becerikli hırsızın ta kendisidir. Değerli mücevherleri çalmasıyla meşhur olan becerikli hırsız, aynı zamanda sakar Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau'nun da özel ilgi alanıdır.

Günün birinde Litton, Clouseau ve dünyanın en büyük elması olan Pembe Panter'IN sahibesi güzel ve alımlı prenses Dala, Alplerdeki Cortina D'Amprezzo'daki kayak beldesinde bir araya gelirler. Litton'un sadece gözalıcı elmasın değil cazibeli prensesin de peşinde olduğu aşikardır. Bu ara İnterpol, Litton'un gizli bir kadın suç ortağı olduğundan şüphelenmektedir ve ona ulaşmak için en iyi yolun bu kişiyi tespit etmek olduğu düşünülmektedir. Ne acıdır ki Clouseau'nun neden kendisini bu kadar sevdiğini anlayamadığı güzel karısı tam da bu kişidir ve polisin her hareketini gizli aşığı Litton'a haber vermektedir.

Alplerdeki entrika, karmaşa ve komedi, Prenses Dala'nın verdiği maskeli balo ile doruğa çıkacak bu arada herkes kendinden beklendiği gibi davranarak seyirciyi coşku dolu bir finale doğru sürükleyecektir.

Ç.K.

Dr. Strangelove, Kükreyen Fare gibi filmlerin unutulmaz yıldızı Peter Sellers, bu filmde çizdiği Müfettiş Clouseau portresiyle bu kadar kısa bir sürede ölümsüzlüğü yakalayacağını herhalde o yıllarda bilmiyordu. Blake Edwards'ın becerikli ellerinde Sellers'IN dehası müthiş bir enstrumana dönüşecek ve takip eden yıllar boyunca izleyenlerin tekrarından sıkılmayacağı, hep daha fazlasını talep edeceği Pembe Panter filmleri serisinin temeli atılacaktı... Pembe Panter - Pink Panther, The

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Eğlenmek ve kafa dağıtmak için ideal bir film...

  • Peter Sellers lı pembe panter bir efsane artık yıllar öncesinde çekilmiş hala eğlendiren bir film

  • ben bu filmi şimdikilere kat kat tercih ederim.mükemmel bir film!

  • Film idare eder.Dönemin şartlarında düşünürsek iyi sayılır...

  • Çok eğlenceli bir film.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Pembe Panter filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Pembe Panter filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir