Postacı Kapıyı İki Kere Çalar

The Postman Always Rings Twice

0 kişi izlemiş. | 8 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Postacı Kapıyı İki Kere Çalar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (163 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

ABD'de tüm şiddetiyle süren ekonomik kriz yıllarında, rüzgardaki bir yaprak gibi eyaletten eyalete sürüklenen Frank, güzel Cora ve kendinden yaşça büyük kocası Nick'in işlettiği küçük bir lokantaya gelir. Nick'in acıyıp yer gösterdiği genç adam Cora'yla tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar. Aşktan gözleri kör olan sevgililer Nick'i öldürüp hem özgürlüklerine hem de sigortadan gelecek yüklü paraya sahip olmaya karar verirler. Ancak hayat sürprizlerle doludur...

1980'lerin en çok ses getiren filmlerinden biri olan yapım, ülkenin en iyi senaristlerinden David Mamet'in usta işi dramatik kurgusunun yanısıra Jack Nicholson ve Jessica Lange'in tutku dolu oyunculuklarıyla da taçlanıyor. Aslında bir tekrar çevrim olan Postacı Kapıyı İki Kere Çalar, hem 1946 yapımı ilk versiyonuyla, hem de filmin uyarlandığı James M.Cain imzalı romanla (1934) ayrı ayrı skandal olmuş bir kült. Kriz yıllarının ahlaki çöküşü nasıl hızlandırdığının da en kayda değer sunumlarından biri...

Postacı Kapıyı İki Kere Çalar - Postman Always Rings Twice, The

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Mükemmel derece kötü diyen arkadaşın sinema bilgisinden şüphe ediyorum.Bu kadarda haksızlık edilmez ki yahu bir filme.Film gerek oyunculuklar,gerek atmosferi,gerekte konuyu işleyiş tarzı ile çok başarılıydı.

  • mükemmel derecede kötü bi film. hep bişelerin olmasını bekliyorsunuz bu filmden ama beklentileriniz boşa çıkıyor.beğenenlere saygı duyarım ama ben hiç beğenmedim.

  • nasıl beğendiğinizi anlamıyorum bu filmi. filmde oyunculuk ve senaryo çok zayıf ve film gereğinden fazla uzun geldi bana bitmesi için resmen dakikaları saydım. konuyuda iyi işlediğine inanmıyorum yönetmenin. 10/3

  • Çok harika bir film, senaryo gereğinden fazla olsa bile yüksek performanslı oyunculuklar arayı kapatıyor. Ortaya zevkle beğeniyle izlenen harika bir film çıkıyor. Mutlaka izlenmeli..

  • 1946 yapımına göre konudan daha çok müstehcen sahneleriyle konuşulmuş film. Ama yapımcıları çok suçlamamak gerekiyor, klasik noir atmosferi günümüzde yeniden yaratılmaya çalışıldığında maalesef böyle sıkıntılara rastlıyoruz.Film ya müstehcenlikle ya da aşırı şiddet içeriğiyle gündeme geliyor. Eski dengeyi göremiyoruz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Postacı Kapıyı İki Kere Çalar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Postacı Kapıyı İki Kere Çalar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir